Gdzie mieszkańcy Krakowa chcą spędzić Sylwestra?

fot. pixabay.com

Jak co roku o tej porze pada pytanie: gdzie na Sylwestra? Serwis OLX sprawdził, jakie hasła pojawiają się w wyszukiwarce najczęściej oraz gdzie chcą spędzić tę wyjątkową noc mieszkańcy Krakowa. Wyniki opracowano na podstawie 270 tysięcy zapytań ze słowem kluczowym “Sylwester”.

Ci, którzy podjęli decyzję o wyjeździe najczęściej stoją przed dylematem: morze czy góry? Jeśli ma to być wybrzeże Bałtyku to najczęściej poszukiwane są noclegi w Trójmieście. Jednak w wyszukiwaniach sylwestrowych zdecydowanie królują górskie lokalizacje. Najpopularniejsze miejscowości w tym czasie to Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska oraz Szczyrk. Jeśli amatorzy sylwestrowych wyjazdów szukają zagranicznych lokalizacji, to bardzo modne w tym sezonie są Chorwacja, Praga oraz Budapeszt.

Ceny noclegów Sylwestrowych

Noclegi w nadmorskich kurortach oraz w górskich ośrodkach w zależności od standardu rozpoczynają się od 60 złotych za dobę do nawet 300 złotych. Wynajęcie apartamentu na trzy doby to koszt około tysiąca złotych. Jeśli interesuje nas nocleg wraz z zabawą sylwestrową, musimy liczyć się z kosztem około 600 złotych za osobę na trzy doby. Nieco wyższe ceny obowiązują w Krakowie – za wynajem apartamentu na dobę zapłacimy od 200 do 1000 złotych w zależności od liczby osób. Zabawa Sylwestrowa to koszt ok 175-400 złotych na osobę za pełną oprawę zabawy.

Imprezy w mieście i w domu

Mieszkańcy Krakowa Sylwestra spędzić pośród górskich krajobrazów – najchętniej poszukują ofert sylwestrowych w Zakopanem, Szczyrku oraz w Wiśle. Spora część ma ochotę przywitać Nowy Rok nad morzem, szczególnie w Sopocie. Są i tacy, którzy Sylwestra mają ochotę spędzić poza krajem: mieszkańcy Krakowa są najbardziej zainteresowani wycieczkami do Chorwacji.

Co ciekawe, krakowianie chętnie szukają inspiracji na spędzenie Sylwestra we własnym mieście. W tym roku miejski Sylwester będzie zorganizowany w trzech lokalizacjach jednocześnie: na Rynku Głównym, Rynku Podgórskim i w Nowej Hucie, w okolicy Teatru Ludowego – tegoroczne imprezy mają charakteryzować się bardziej lokalnym wydźwiękiem.

Okazja, by zarobić

Ci, którzy nie wyjeżdżają z miasta i którzy nie lubią imprez miejskich, organizują imprezy w domu. Wtedy poszukują usług związanych z organizacją zabawy – takich jak zespół, DJ, catering, a także dekoracje.

Wielu użytkowników poszukuje ofert pracy w Sylwestra. Można w ten sposób nieco podreperować swój budżet, ponieważ stawki tego dnia są wyższe niż normalnie. Pojawia się bardzo wiele zapytań o kreacje sylwestrowe, użytkownicy poszukują konkretnych kolorów i rozmiarów. Popularne są również ogłoszenia oferujące wykonanie makijażu okolicznościowego (około 100 złotych) oraz usług fryzjerskich (około 80-100 złotych) czy też transportowych (około 100 złotych za godzinę). Zabawę sylwestrową możemy urozmaicić animacjami tanecznymi lub fotobudką. Ciekawą alternatywą dla samotnych mogą być zabawy dla singli – co ciekawe, pojawia się więcej takich zapytań, niż samych ofert.

Sylwester z najmłodszymi?

Mieszkańcy Krakowa szukając pomysłów na spędzenie tej wyjątkowej nocy nie zapominają o najmłodszych i szukają zabawy dla całej rodziny. Ciekawą alternatywą dla całej rodziny może być zabawa połączona z kuligiem. Pojawia się wiele ogłoszeń opieki nad dziećmi, animatorów dla dzieci oraz opiekunów dla zwierząt. Prosząc o opiekę nad swoimi pociechami musimy liczyć się z kosztem od 200 do 400 złotych, w zależności od liczby przepracowanych godzin. Wynajem opiekuna dla zwierząt na noc Sylwestrową to koszt około 20 złotych za godzinę pracy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up