Gdzie szukać krakowskiej społeczności startupowej?

fot. LoveKraków.pl

Kraków jest drugim co do wielkości w Polsce skupiskiem startupów. Oznacza to, że o wiele łatwiej jest tu zacząć swoją przygodę w tym biznesie. To również zasługa aktywnie działającego community. Sposobem na znalezienie pracy lub współpracowników może okazać się poznanie regularnie organizowanych spotkań. Należą do nich m.in.:

#OMGKRK – jest to jedna z najbardziej aktywnych krakowskich społeczności. Jej działalność koncentruje się wokół grupy na Facebooku. Na jej łamach publikowane są różne informacje na temat warsztatów, ofert pracy oraz wszystkiego, co jest ważne z punktu widzenia krakowskiego startupowca.

Krakow Enterprise Mondays – to przygotowana dla studentów inicjatywa, która w założeniu ma łączyć środowisko akademickie z przedstawicielami firm technologicznych, przedsiębiorcami oraz inwestorami. Spotykają się co miesiąc w krakowskim klubie Żaczek, a w tym czasie na scenie odbywają się prelekcje. Zainteresowani mogą zawsze zostać i porozmawiać z prelegentami w ramach Office Hours, które dają możliwość poruszenia interesujących nas zagadnień. Koncepcja spotkań opiera się na organizowanych na Uniwersytecie Cambridge Enterprise Tuesdays.

Open Coffe KRK – poranne śniadania, na których można spotkać przedstawicieli krakowskiej społeczności startupowej. Jest to okazja do znalezienia pracy lub osób chętnych do zaangażowania się w nasz własny projekt. W czasie spotkań można dowiedzieć się o aktualnych wydarzeniach i inicjatywach w Krakowie oraz uzyskać wsparcie ze strony już działających przedsiębiorców.

Hive53 – to krakowska społeczność, która spotyka się na tzw. Community Beer. Innym obszarem jej działania są również prelekcje i warsztaty. Silny akcent położono na networking, czyli zawieranie znajomości. Ma to w założeniu ułatwić szukanie współpracowników, inwestorów, a przede wszystkim zachęcić do wymiany doświadczeń.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up