Głębokie wykopy i trzy dźwigi. Biurowiec z kamieniem węgielnym [ZDJĘCIA]

fot. materiału prasowe

Na początku 2019 roku przy al. 29 Listopada, w pobliżu cmentarza Rakowickiego, zakończy się budowa biurowca V.Offices. Inwestorem obiektu jest firma AFI Europe, znana w Krakowie z budowy Osiedla Europejskiego. We wtorek miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego.

Pierwsze prace budowlane na działce naprzeciwko cmentarza Rakowickiego wystartowały w kwietniu. Obecnie na placu budowy prowadzone są roboty ziemne, w których pomagają trzy dźwigi. Docelowo biurowiec będzie miał sześć kondygnacji naziemnych, dwie podziemne i powierzchnię najmu na poziomie 24 700 mkw. Bryła budynku ma przypominać kształtem literę „V”. Parter zostanie zagospodarowany na lokale usługowe.

Obiekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2019 roku. – Początek naszej drogi biurowej rozpoczął się 2,5 roku temu, kiedy wykupowaliśmy ten grunt. Nie był to łatwy proces, ale wspólnie daliśmy radę – mówił Sebastian Kieć, prezes AFI Europe Poland. Agentem wyłącznym przy komercjalizacji powierzchni jest firma Knight Frank. – Liczę, że wkrótce ogłosimy pierwsze transakcje. Lada moment podpiszemy umowę z pierwszym najemcą – dodaje.

600 osób na piętrze

Jak mówiła Monika Sułdecka-Karaś, dyrektor regionalny Knight Frank, budynek będzie bardzo elastyczny i już na tym etapie budowy uzyskuje dobre oceny. –  Jeśli ktoś będzie chciał umieścić 600 osób na piętrze, to na 4300 mkw. będzie miał taką możliwość. Należy zwrócić uwagę także na transport. Trzy minuty idziemy na przystanek tramwajowy przy ul. Kamiennej. Trzy minuty spod drzwi dojedziemy też na dworzec. Budynek odebrał również dwa tygodnie temu wysoką ocenę w certyfikacji BREEAM – wyliczała.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up