Hilton rośnie w Starym Mieście [ZDJĘCIA]

Przebudowa i remont hotelu Saskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na rogu ulicy Sławkowskiej, św. Tomasza i wzdłuż, aż do ulicy św. Jana trwa przebudowa kamienicy na hotel Hilton ze 113 pokojami.

Niegdyś przy ul. Sławkowskiej 3 mieścił się hotel Saski, lecz w 2018 roku właściciel i inwestor, krakowska spółka Abriz, podpisała umowę na modernizację i otwarcie hotelu pod tą samą nazwą, jednak już w standardzie marki Hilton.

Remont kamienicy rozpoczął się w 2019 roku. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na październik 2021 roku i jeszcze w tym samym roku ma nastąpić otwarcie obiektu.

Nowa wersja hotelu Saskiego pod szyldem Hiltona będzie liczyć 113 pokoi (dawny hotel posiadał ich 60), restaurację, bar, basen, centrum spa oraz fitness. Odrestaurowana zostanie także balowo-koncertowa „Sala Saska”. Renowacja hotelu pochłonie miliony dolarów, jak informuje inwestor.

Wymienione wyżej atrakcje będą również dostępne dla mieszkańców miasta. – Co dla mnie ważne, dzięki funkcjom towarzyszącym hotel będzie dostępny dla osób z zewnątrz – mówi Jan Pilch,  prezes Abriz.

To nie będzie pierwszy hotel Hilton w Krakowie. 3- i 4-gwiazdkowy obiekt marki znajduje się zaraz przy galerii Plaza, kolejny mieści się po drugiej stronie ulicy od forum Przestrzenie i jeszcze jedna placówka funkcjonuje na krakowskim lotnisku.

Oczywiście przyszli goście będą sami musieli zadbać o to, gdzie postawić swój samochód. – Hotel znajduje się w strefie historycznej, objętej ograniczeniem ruchu, więc projekt nie przewiduje budowy parkingu –  dodaje Dawid Hajok, przedstawiciel inwestora.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up