Hotel w dawnym budynku „Geodezji i kartografii”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czteropiętrowym budynku przy Grzegórzeckiej 10, gdzie swoją siedzibę miało Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne, ma powstać hotel. W urzędach dopełniane są ostatnie formalności w tej sprawie.

20 listopada w urzędzie miasta została wydana decyzja zatwierdzająca projekt budowalny. Inwestor dostał również pozwolenie na budowę, która będzie polegała na przebudowie i rozbudowie kamienicy przy ul. Grzegórzeckiej.

Jak informuje Robert Rachwał prezes zarządu OPGK w Krakowie, nieruchomość od ponad dwóch lat nie jest własnością spółki.

Teraz jest to obiekt biurowy, a w przyszłości ma stać się hotelem. Przebudowany zostanie budynek frontowy, powstanie też nowy wewnętrzny układ drogowy.

Za inwestycję odpowiada firma Fronton, która na swoim koncie ma kilka budynków mieszkalnych na terenie Krakowa. W sieci dostępna jest jedna wizualizacja projektu, na której widać pięciokondygnacyjny hotel z jasną elewacją i dużymi oknami.

Z inwestorem nie udało się skontaktować. Wiadomo natomiast, że w sprawię zaangażowani są sąsiedzi inwestycji. Najprawdopodobniej złożą odwołanie od decyzji do wojewody małopolskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up