Ile zapłacimy za tankowanie w Krakowie?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Średnia cena benzyny w Krakowie utrzymała się na tym samym poziomie, natomiast więcej  zapłacimy za diesla – taki był miniony tydzień na rynku paliw w naszym mieście. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni nie będą dla kierowców zbyt optymistyczne. Ceny w całym kraju mają wzrosnąć.

Mieszkańcy Krakowa za litr benzyny zapłacą średnio 4,55 zł. Diesel przeciętnie kosztuje 4,40 zł, czyli o pięć groszy więcej niż tydzień temu. Cena autogazu spadła o dwa grosze do kwoty 2,15 zł. W piątek litr 95 na stacji Orlen przy al. gen. Andersa kosztuje 4,68 zł, cena ropy to 4,57 zł, a LPG – 2,12 zł. Przy ulicy Pilotów za litr benzyny zapłacimy o dwa grosze mniej niż przy al. gen. Andersa, natomiast cena ON jest tu wyższa o dwa grosze.

Wszystkie stacje R8 oferują benzynę w cenie 4,54 za litr. Diesel kosztuje zazwyczaj 4,39 zł, jednak przy ulicy Głowackiego wyceniono go na 4,42 zł. Cena LPG waha się od 2,12 zł przy Kapelance do 2,17 przy ulicy Igołomskiej i ul. Narutowicza w Wieliczce. Średnie ceny krajowe to 4,59 zł dla benzyny, 4,44 zł dla ON i 2,11 zł za LPG.

Będzie drożej?

– W mijającym tygodniu widzieliśmy zmiany, jeśli chodzi o ceny paliw na polskim rynku. Ceny benzyny taniały o dwa grosze i wynosiły średnio 4,59, natomiast olej napędowy drożał i to zauważalnie, bo aż o pięć groszy. 4,44 zł to jego średnia cena ogólnopolska w tym tygodniu. O grosz potaniał nam autogaz. W tej chwili sprzedawany jest po 2,11 zł – wylicza dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl

Przyszły tydzień najprawdopodobniej przyniesie zmiany cen na rynku paliw. – W tej chwili spodziewamy się niewielkich podwyżek dla diesla w przedziale 4,43-4,54 zł, a dla benzyny 95-oktanowej to jest poziom 4,54- 4,64 zł. Natomiast w przypadku autogazu spodziewamy się cen w przedziale 2,08 – 2,15 za litr – podsumowuje Bogucki.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up