Imperial Brands inwestuje w Krakowie. Zatrudni 500 osób

fot. Materiały prasowe

Po Poznaniu, Radomiu i Warszawie brytyjski gigant tytoniowy Imperial Brands stawia również na Kraków, rozwijając tu globalne centrum usług. Pracę znalazło już 100 osób, w planie jest znacznie więcej.

Imperial Brands z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania) to jeden z największych producentów wyrobów tytoniowych na świecie. Krakowskie globalne centrum usług (ang. Global Business Services - GBS) to czwarta inwestycja koncernu w Polsce. Obecnie w kraju znajdują się już dwie nowoczesne fabryki producenta – w Tarnowie Podgórnym koło Poznania oraz w Radomiu, jak i globalne centrum łańcucha dostaw w Warszawie.

Różne dziedziny w jednym miejscu

Powstanie centrum usług w stolicy Małopolski to jeden z elementów globalnej strategii spółki i jej transformacji. Krakowski GBS integruje zadania z czterech obszarów: finansów, zakupów, IT i analizy danych.

– Naszą wizją jest stworzenie prawdziwego centrum kompetencji skupiającego zespół ekspertów o specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin, takich jak finanse, IT czy analiza danych. Wraz z transformacją naszej firmy kształtujemy nowe sposoby pracy, wdrażamy i dopasowujemy nowe technologie, jednocześnie podnosząc umiejętności, a wszystko to w kierunku poprawy dokładności danych, jakości usług i wzrostu wydajności w całej organizacji. W krakowskim centrum zatrudniamy już ponad 100 utalentowanych ekspertów i stale się rozwijamy. Docelowo pracę w naszym centrum usług znajdzie aż 500 osób – mówi Edwin Bennaars, dyrektor ds. globalnych usług biznesowych w Imperial Brands.

Krakowskie globalne centrum usług mieści się przy al. 29 Listopada 20, w budynku V. Offices.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały