Innowacja, otwartość i współpraca. Kolejna edycja #startKRKup dobiegła końca

7 dni, 3 największe konferencje w Polsce, 26 wydarzeń poświęconych prowadzeniu nowoczesnego biznesu oraz kilkadziesiąt godzin networkingu, w trakcie którego młodzi startupowcy mogli nawiązać obiecujące znajomości z doświadczonymi ekspertami. W sobotę 20 stycznia zakończyła się 4. edycja Krakowskiego Festiwalu Startupów.

Organizatorzy tegorocznej edycji #startKRKup i tym razem stanęli na wysokości zadania. Świetna oprawa, duża różnorodność wydarzeń, szeroki zakres tematyczny prelekcji i doświadczeni praktycy na scenie to tylko kilka z wielu mocnych punktów minionego tygodnia. Wydarzenie zgromadziło łącznie około 2000 uczestników, wśród których znaleźli się zarówno młodzi przedsiębiorcy i doświadczeni biznesmeni, jak i studenci czy pasjonaci nowych technologii.

Biznes coraz bardziej otwarty na innowacje

Jednym z głównych tematów 4. edycji #startKRKup były nowe technologie, które na dobre opanowały polski biznes i w przyszłych latach będa wyznaczać tempo jego rozwoju. A prędkość ta już jest zawrotna, ponieważ podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję na własne oczy zobaczyć funkcjonujące w realu rozwiązania, którym jeszcze 4 lata temu bliżej było do science-fiction niż rzeczywistego biznesu przynoszącego zysk.

- Krakowski Festiwal Startupów pokazuje, że zainteresowanie tworzeniem innowacyjnych rozwiązań rośnie zwłaszcza w środowisku młodych i ambitnych ludzi, którzy nie boją się ryzyka, ale też chcą swój biznes tworzyć w sposób świadomy i przemyślany. To, co cieszy najbardziej to fakt, że Kraków jest miastem otwartych przedsiębiorców, którym po prostu chce się tworzyć rewolucyjne usługi czy produkty i którzy aktywnie poszukują wiedzy, jak zrobić to najlepiej - podsumowuje Filip Jarmakowski z Urzędu Miasta Kraków, który był głównym organizatora wydarzenia.

Warto przypomnieć, że w ramach tegorocznej edycji #startKRKup odbyły się dwie największe w Polsce konferencje poświęcone kolejno branży med tech (Health & Lifestyle Startup Festival powered by MEDmeetsTECH) oraz technologii druku 3D (Printed Conference).

Współpraca czyni cuda

4. edycja #startKRKup to również podkreślenie ogromnego znaczenia współpracy, która w przypadku tworzenia innowacyjnego biznesu jest kluczowa. Podczas każdego dnia wydarzenia prelegenci podkreślali, że to właśnie wymiana doświadczeń i wzajemne czerpanie z wiedzy pochodzącej z różnych branż najbardziej przyczyniło się do osiągnięcia biznesowego sukcesu. Co więcej, na uczestników czekały liczne przerwy i okazje do networkingu, w trakcie których każdy miał szansę na nawiązanie cennych kontaktów oraz osobiste poznanie ekspertów.

- Chcieliśmy także zwrócić uwagę młodych przedsiębiorców na korzyści płynące ze współpracy międzynarodowej i otwartości na innych. To dlatego na #startKRKup pojawili się również przedsiębiorcy oraz innowatorzy z Ukrainy, którzy opowiadali o własnych wyzwaniach biznesowych i przyglądali się temu, jak rynek startupowy rozwija się w naszym kraju. Musimy pamiętać, że wymiana wiedzy i doświadczenia to zawsze relacja win-win, na której korzystają obie strony - dodaje Filip Jarmakowski.

Mimo że każde z 26 wydarzeń zaplanowane było z dbałością o przestrzeń i czas na networking, to szczególnie nastawionym na współpracę eventem była Bitspiration 2018 - najbardziej rozpoznawalna konferencja dla startupów w kraju.

Informacje o #startKRKup

Krakowski Tydzień Startupów to największe, lokalne wydarzenie na styku innowacji, biznesu i kreatywności, za którego powstaniem i koordynacją stoi Urząd Miasta Kraków. Tegoroczna, 4. edycja wydarzenia trwała od 15 do 21 października, a jej celem była integracja społeczności startupowej oraz wykorzystanie potencjału jej różnorodności.

Głównym partnerem i współorganizatorem wydarzenia było Miasto Kraków.

Organizatorami poszczególnych wydarzeń były w tym roku: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości „Activus Promptus”, Stowarzyszenie Geek Week Fest, Stowarzyszenie B1, Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych, Fundacja Wspierająca OMGKRK, Fundacja Kraków Miastem Startupów, Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców.

Wszystkie szczegóły wraz z harmonogramem wydarzenia i tematami prelekcji/szkoleń/paneli znajdują się na profilu facebook: https://www.facebook.com/events/2196730387229521/

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up