Internet rzeczy bezpieczniejszy dzięki krakowskiej firmie

Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CyberSec fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Cyberus Labs otrzymał ponad 8 mln złotych dotacji na rozwój pionierskiej technologii dbającej o bezpieczeństwo internetu rzeczy. Za tę kwotę przygotowane przez firmę rozwiązania zostaną dokończone i wprowadzone na rynek.

Cyberus Labs to pierwsza polska firma doceniona w tym roku przez Komisję Europejską grantem w ramach Instrumentu SME. 

Rozwiązanie, nad którym pracuje Cyberus Labs, zapewnia bezpieczeństwo Internetu Rzeczy, eliminując najsłabsze i najłatwiejsze do przejęcia przez hakerów ogniwo cyberbezpieczeństwa, czyli hasła i dane dostępowe użytkowników oraz urządzeń. To, jak tłumaczą przedstawiciele firmy, pierwsza taka technologia na rynku.

Szybciej dzięki UE

Dodają, że grant pozwoli na przyspieszenie momentu wejścia na rynek o półtora roku. – Cieszymy się, że Komisja Europejska przyznała nam dofinansowanie i uznała nas za innowacyjną firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Jest to dla nas wielki sukces, tym bardziej że dofinansowanie otrzymało tylko ok. 5% firm starających się o grant
. To potwierdza, jak ważne jest stworzenie pełnego systemu bezpieczeństwa dla internetu rzeczy, chroniącego całe sieci, poszczególne urządzenia oraz dane przed atakami cyberprzestępców – powiedział George Slawek, prezes Cyberus Labs.Cyberus Labs to pierwsza polska firma, jaka zakwalifikowała się do dofinansowania w ramach Fazy 2 SME Instrumentu, od czasu wprowadzenia nowego etapu oceny wniosków, czyli prezentacji w Brukseli. Od 2014 roku udało się to tylko jedenastu małym i średnim przedsiębiorcom.

Prace finansowane z grantu Komisji Europejskiej potrwają dwa lata. W tym czasie krakowska spółka będzie mogła korzystać również ze wsparcia coachingowego, szkoleń, spotkań networkingowych, a także konferencji i targów.

SME Instrument jest programem finansowania innowacyjnych projektów realizowanych przez MŚP. Granty przyznawane są najczęściej firmom z największym potencjałem innowacyjności i ich projektom o globalnym zasięgu. SME Instrument jest częścią Horyzontu 2020 – programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego budżet na lata 2014–2020 wynosi prawie 80 mld euro.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up