Inwestor zdradza nowe szczegóły ws. „Szkieletora”

fot. materiały prasowe

W ukończenie budowy biurowca Naczelnej Organizacji Technicznej wierzyło niewielu, jednak po blisko czterech dekadach działka przy rondzie Mogilskim ponownie wygląda jak plac budowy. Teraz zarządcy Unity Centre przedstawili, jakie będą najbliższe miesiące dla słynnego „Szkieletora”. Na swoją przestrzeń oczekuje już pierwszy najemca – Rezidor Hotel Group.

Unity Centre będzie centrum biznesowym, składającym się z pięciu budynków o łącznej powierzchni najmu 46 tysięcy mkw. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się miejsce dla 400 samochodów. Rowerzyści będą mogli skorzystać z 200 stanowisk dla jednośladów.

Najwyższy wieżowiec w Krakowie

Głównym elementem kompleksu biurowego stanie się najbardziej wyeksponowana, 27-kondygnacyjna wieża – Unity Tower. Będzie to równocześnie najwyższy wieżowiec w Krakowie o łącznej powierzchni najmu około 16 500 mkw.

– W tej chwili trwają prace rozbiórkowe wieży, eliminujemy żelbetowy trzon, pozostawiając konstrukcję stalową. Te prace są w dużej mierze prowadzone ręcznie i o ile liczymy, że uda się je zakończyć w przeciągu 2-3 miesięcy, to datą graniczną jest 30 czerwca – informuje Henryk Gaetner, współzałożyciel GD&K Group.

Właściwe prace mają rozpocząć się w wakacje. Obiekt za pomocą wspólnego parteru i pierwszego piętra będzie połączony z dziewięciokondygnacyjnym biurowcem – University Office, o łącznej powierzchni najmu 7 100 mkw. Obok ma stanąć Estern Office Building (sześć kondygnacji i powierzchnia najmu 10 tys. mkw.) oraz Radisson Red, pierwszy najemca przestrzeni na terenie Unity Centre.

Zamiast biurowca będzie hotel

Inwestor planuje, że w krakowskim obiekcie znajdzie się 230 pokoi, restauracja, bar i przestrzeń przeznaczona na spotkania biznesowe. W budynku uruchomione zostanie też całodobowe centrum fitness. Radisson Red ma być obiektem nowoczesnym, opierającym się na stylu życia osób z "pokolenia Y". Hotel ma być inspirowany muzyką, modą i sztuką.

– Nie mogliśmy wybrać ciekawszej lokalizacji niż Kraków – otulone legendą miasto to jedna z najważniejszych lokalizacji na rynku hotelarskim. Radisson Red będzie stanowić ekscytujący kontrast, ale także uzupełnienie dla jego pięknej historii i atmosfery, wprowadzając elementy nowoczesnej technologii – zachwala Ellie Younes, wiceprezydent Rezidor Hotel Group.

– Ze względu na fakt, że pierwszym użytkownikiem jest Radison Red, chcielibyśmy zakończyć stan surowy zamknięty 10-piętrowego budynku hotelowego do 31 lipca 2018 roku. Dostarczymy ten budynek w systemie pod klucz z całym wyposażeniem, co powinno nastąpić na początku 2019 roku – Henryk Gaetner, współzałożyciel GD&K Group.

Równolegle będą prowadzone prace nad niższym budynkiem od strony wschodniej, który ma być ukończony w podobnym terminie. W Unity Residence znajdą się luksusowe apartamenty przeznaczone na wynajem, o łącznej powierzchni ok. dwóch tysięcy mkw. Najdłużej potrwają prace związane z wieżą. Inwestor porozumiał się z gminą Kraków w sprawie terminu oddania inwestycji. Wszystko ma być gotowe do grudnia 2019 roku.

– Zaawansowany jest także przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy. –  Mieliśmy okres zawieszenia związany właśnie z zawarciem umowy. Ten budynek, który zajmie hotel był początkowo planowany jako budynek biurowy, więc musieliśmy go przeprojektować. Planujemy, że będzie jeden generalny wykonawca całego kompleksu – tłumaczy Gaetner.

Przyszli najemcy będą musieli liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkunastu euro za mkw. powierzchni biurowej. Chętni na ulokowanie się w Unity Tower powyżej 10 piętra zapłacą ponad 20 euro za mkw.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up