Inwestycja na Stradomiu trwa w najlepsze pomimo kontrowersji [ZDJĘCIA]

fot. materiały inwestora

Co by się nie działo i jakich kontrowersji by nie wywoływała inwestycja grupy Angel przy ulicy Stradomskiej, to budowa trwa nieprzerwanie. Zakończenie projektu mieszkalnego zaplanowano na marzec, zaś hotelu na koniec 2021 roku.

Od 2014 roku trwają już prace nad realizacją inwestycji mieszkaniowej (Angel Stradom) i hotelowej (Angel House), w wyniku której powstanie 135 apartamentów w metrażu 30–300 mkw. oraz 125 pokoi hotelowych. Obiekt będzie należał do 5-gwiazdkowej marki Autograph Collection sieci Marriott.

– Obecnie pracujemy już na ostatnim, piątym piętrze budynku mieszkalnego Angel Stradom, a w części hotelowej prowadzone są roboty konstrukcyjne. W czerwcu planowane jest rozpoczęcie robót tynkarskich, izolacyjnych oraz elewacyjnych – informuje Małgorzata Nowodworska, dyrektor marketingu i członkini zarządu w spółkach grupy Angel.

W części budynku, w którym mieścił się kościół św. Jadwigi, prowadzone są prace mające na celu przywrócenie pierwotnej, otwartej przestrzeni w dawnej świątyni. Trwa również rekonstrukcja stajni i wozowni.

Przedstawicielka inwestora jeszcze raz pragnie podkreślić, iż wszystkie działania są prowadzone zgodnie z prawem. – W oparciu o projekt budowlany, który uzyskał akceptację małopolskiego konserwatora zabytków, a następnie na jego podstawie uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę.

Przestrzeń dla mieszkańców

Inwestycja zakłada powstanie 157 miejsc postojowych dla samochodów w garażu podziemnym.

W obiekcie Angela lokatorzy i goście hotelowi będą mieli do dyspozycji centrum spa, basen, sauny, siłownię, sale konferencyjne, bar oraz dwie restauracje dostępne również dla mieszkańców.

– Dziś tego typu miejsca są projektowane dla lokalnej społeczności. Odchodzi się od projektowania bez lokalnego kontekstu i kopiowania tych samych rozwiązań. Dlatego, pomimo iż należeć będzie on do znanej sieci, cała koncepcja jest spójna z miejscem, w którym się znajduje – wyjaśnia Małgorzata Nowodworska.

Bez plastiku i z własnym ogrodem

Na ekologiczne rozwiązania mogą sobie dziś pozwolić przede wszystkim te bogatsze spółki. Kuchnia w obiekcie Angela ma być urozmaicona o rośliny i zioła pochodzące z miejscowego ogrodu.

– W hotelu Stradom House całkowicie wyeliminujemy plastik, będziemy korzystać w restauracji z własnoręcznie wyhodowanych warzyw, owoców czy ziół i możliwie ograniczymy zużycie wody – zapowiada Nowodworska.

W ogrodzie dostępnym dla mieszkańców obiektu znajdą się także stoliki do gry w szachy, zielone aleje czy altana.

comments powered by Disqus