Jest zgoda na mieszkania przy słynnym placu handlowym

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trzysegmentowy blok mieszkalny ma powstać obok placu Imbramowskiego. Pozwolenie na budowę zostało wydane 20 listopada.

Jak na razie niewiele wiadomo o inwestycji, którą realizować ma spółka związana z katowicką firmą TDJ. W ramach budowy ma powstać trzysegmentowy blok z mieszkaniami i lokalami usługowymi na parterze, a także z dwupoziomowym garażem podziemnym.

Inwestor ma zbudować drogę dojazdową do zjazdu z ulicy Szafirowej do wjazdu do garażu, wykonać chodniki i ścieżki. W dodatkowych pracach ma również rozebrać część instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, która obsługuje inny budynek przy ul. Grażyny, a następnie odbudować ją w innym miejscu.

Z dokumentu wynika, że projektowana inwestycja jest zgodna z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Siewna”. Zgodnie z tym planem na wybranych działkach można budować bloki z funkcją usługową. Maksymalna wysokość zabudowy została określona na 25 metrów dla inwestycji mieszkaniowych i 16 dla budynków usługowych.

– Chcemy tworzyć dobre miejsca do życia. Jesteśmy doceniani na rodzimym rynku i mamy nadzieję, że podobną opinię zyskamy również w kolejnych miastach, poza Śląskiem – powiedział we wrześniu na łamach portalu PropertyNews.pl Maciej Wójcik, partner zarządzający TDJ Estate. Nie zdradził natomiast szczegółów projektu.

Próbowaliśmy się skontaktować z inwestorem, jednak do tej pory nie odpowiedział na nasze pytania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały