Jeszcze więcej parków handlowych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Centrum handlowe na Zwierzyńcu – Atut Bielany przy ul. Księcia Józefa zostało otwarte niespełna rok temu. Spółka za to odpowiedzialna, KG Group, nie ustaje w wysiłkach i buduje kolejne tego typu obiekty w Krakowie.

Mówimy o centrach handlowych Atut, choć stosując branżowe słownictwo, powinniśmy je nazywać „parkami handlowymi”, a to dlatego, że robimy w nich zakupy szybciej, nie krążymy po galerii, która próbuje nas zatrzymać jak najdłużej w środku.

– W takich obiektach nie ma części wspólnych, w których moglibyśmy się gromadzić i wzajemnie zarażać się od siebie. Niemal prosto z auta wchodzimy do poszczególnych sklepów, co sprawia, że mamy większe poczucie bezpieczeństwa – tłumaczyła nam Paulina Bauer z firmy Cushman & Wakefield.

Atut Bielany po roku

– Po blisko roku działalności centrum handlowego Atut Bielany możemy powiedzieć, że jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani. Zainteresowanie ze strony klientów spełniło nasze najbardziej optymistyczne przewidywania. Nie prowadzimy wprawdzie dokładnych statystyk dotyczących liczby odwiedzających centrum, ponieważ nie mamy wspólnych przestrzeni, jak galerie handlowe, ale informacje, które otrzymujemy z poszczególnych sklepów, są bardzo pozytywne – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Zdaniem Krzysztofa Gaczorka na popularność centrum handlowego przy ul. Księcia Józefa składają się dwa główne czynniki – lokalizacja oraz odpowiedni dobór najemców. – Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z potencjału tej lokalizacji, czyli z jednej strony z położenia przy bardzo ruchliwej drodze, a z drugiej braku realnej konkurencji w promieniu kilku kilometrów. Dlatego poświęciliśmy bardzo dużo czasu na dobór najemców, którzy stworzą ofertę atrakcyjną dla klientów – komentuje prezes KG Group.

Siedem parków handlowych

KG Group obecnie jest właścicielem siedmiu parków handlowych Atut. Cztery z nich zlokalizowane są w Krakowie, a kolejne w podkrakowskich Węgrzcach, Bełchatowie oraz Pruszkowie. Każde z tych centrów może pochwalić się kompletem najemców. – To pokazuje, że istnieje duże zainteresowanie na tego typu obiekty, dlatego w najbliższych latach wciąż zamierzamy intensywnie rozwijać sieć parków handlowych Atut – zapowiada Krzysztof Gaczorek.

Efekty tego rozwoju będą widoczne jeszcze w tym roku. W Krakowie obecnie budowane są aż 3 duże centra Atut – dwa przy ul. Nowohuckiej, na przeciwko Targów Expo, oraz jeden na Ruczaju, który uzupełni ofertę handlową funkcjonującego od kilku lat przy ul. Czerwone Maki centrum Atut Ruczaj.

W centrum Atut Ruczaj 2 o powierzchni około 25 tys. m2 znajdą się m.in. Leroy Merlin, Biedronka, Maxi Zoo, Action, Euro RTV AGD czy siłownia sieci My Fitness Place. Komercjalizacja centrum przekroczyła już ponad 90 procent, a otwarcie zostało zaplanowane na IV kwartał tego roku.

Jak zapewnia prezes KG Group, spółka bardzo atrakcyjną ofertę handlową przygotowuje również w dwóch centrach Atut o powierzchni ponad 20 tys. m2, które powstają przy ul. Nowohuckiej. – Myślę, że będą to obiekty cieszące się popularnością nie tylko mieszkańców pobliskich osiedli, ale dzięki odpowiednio przygotowanej ofercie przyciągnie też klientów z innych części miasta – przekonuje Krzysztof Gaczorek.

W centrach Atut przy ul. Nowohuckiej poza popularnymi markami, jak Lidl, Rossmann, Action, Media Expert, RTV Euro AGD, Dealz czy Kakadu, powstanie też specjalna strefa sklepów z artykułami wykończenia wnętrz z takimi sklepami, jak m.in. Komfort, Black Red White, Bel-Pol, Pan Materac i wiele innych. W budowanych obiektach znajdzie się również jedna z największych siłowni w Krakowie i Małopolsce – sieci My Fitness Place.

Otwarcie parków przy ul. Nowohuckiej zaplanowano na koniec 2022 roku. Budowie towarzyszyć będzie poważna przebudowa układu komunikacyjnego, m.in. ul. Nowohuckiej. – Zależy nam na tym, żeby dojazd do parków był możliwie najbardziej komfortowy, dlatego duża inwestycja w nowy układ drogowych jest dla nas niezwykle istotna – dodaje prezes KG Group.

W pobliżu parków handlowych KG Group w następnym etapie otworzy centrum outletowe Designer Outlet Kraków, które będzie dopełnieniem kompleksu handlowego przy ul. Nowohuckiej.

W tym roku KG Group otworzy również centrum handlowe o powierzchni ponad 5 tys. m2 w Suchej Beskidzkiej oraz planuje kolejne obiekty m.in. w Wieliczce czy podwarszawskich Dawidach Bankowych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec