Kamienica przy Stradomskiej coraz bliżej przebudowy

Wizualizacja kamienicy fot. materiału prasowe

Firma Angel Poland Group przygotowuje się do przebudowy kamienicy przy ulicy Stradomskiej 12 i 14. Docelowo powstanie tu luksusowy hotel ze 125 pokojami, apartamenty i spa. Właśnie opracowywane są uzgodnienia projektowe inwestycji.

Historia kamienicy przy ul. Stradomskiej sięga XIV wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się między innymi: szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego. Chociaż nieruchomość warta 26, 865 mln została sprzedana przez miasto w 2013 roku, do początku roku nie działo się z nią nic, co zasługiwało na większą uwagę. Wszystko zmieniło się pod koniec stycznia, gdy został opublikowany audyt rowerowy. Wynika z niego, że fragment ulicy Stradomskiej przed sprzedaną kamienicą zostanie przebudowany.

W marcu właściciel kamienicy zdradził, że funkcjonować w niej będzie pięciogwiazdkowy hotel ze 125 pokojami, prowadzony przez markę należącą do Mariott International, apartamenty oraz spa. Wewnątrz znajdzie się ogród o powierzchni sześciu tysięcy mkw. Na początek prac modernizacyjnych trzeba jeszcze poczekać.

– Obecnie  jesteśmy na etapie procedur administracyjnych oraz uzgodnień projektowych związanych z realizacją inwestycji. Prowadzone są prace związane z przygotowaniem frontu przyszłych robót budowlanych – informuje Małgorzata Nowosielska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Angel Poland Group.

Mieszkańcy czekają na plan

Cały czas przygotowywany jest plan miejscowy dla obszaru „Stradom”, o który od wielu lat ubiegają się mieszkańcy. Uważają, że konieczna jest ochrona historycznego terenu przed dalszymi planami deweloperskimi dla tej okolicy, a proponowane zapisy tego nie gwarantują. O interwencję został poproszony nawet przewodniczący sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Plan docelowo ma obejmować obszar 87,8 hektara.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up