Kapitan Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych dyrektorem Cisco w Krakowie

Ramon Tancinco fot. Cisco

Ramon Tancinco został wybrany nowym dyrektorem Cisco Global Services Center w Krakowie. Równocześnie będzie on pełnił funkcję dyrektora IT Cisco w regionach Europy Środkowej i Wschodniej, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz basenu Morza Śródziemnego.

Ramon Tancinco przez wiele lat mieszkał i pracował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Z wykształcenia jest inżynierem i absolwentem Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point, na kierunku Zarządzanie i Inżynieria. Może się pochwalić także stopniem kapitana w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

W czasie swojej kariery zawodowej pełnił funkcję przewodniczącego komitetu nowych technologii Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, był również członkiem zarządu Komisji Fulbrighta ds. współpracy polsko-amerykańskiej. – Zacząłem swoją przygodę w Cisco w Kalifornii, gdy Cisco przejęło firmę, w której pracowałem. Przez cztery lata zajmowałem się wszystkimi sprawami inżynierskimi. Następnie trafiłem do Północnej Karoliny, gdzie pracowałem w dziale badań, a dokładnie zajmowałem się rozwiązaniami informatycznymi dla korporacji – wspomina Tancinco.

Zaczynał sam

Do Krakowa przeprowadził się w 2008 roku, choć pierwotnie miał pracować w Warszawie. – Przez pewien czas byłem jedynym pracownikiem Cisco w Krakowie. Początkowo pracowałem w dziale sprzedaży w regionie zupełnie sam. Miałem rozwijać biznes lokalnie. Udało mi się stworzyć 15 osobowy zespół, teraz jest on już znacznie większy – mówi Tancinco.

W czasie swojej 17- letniej kariery w Cisco pełnił między innymi funkcję menadżera Cisco Services, gdzie pomagał w rozwoju działów IT, menadżera Cisco Optial Networking Group, gdzie zarządzał inżynierami i wprowadzał na rynek nowe produkty, a także usprawniał procesy biznesowe. W 2012 krakowski oddział otrzymał zgodę na stworzenie Cisco Global Services Center, które zatrudnia w Krakowie już 1300 osób.

Wśród osiągnięć Ramona Tancinco można wyróżnić także ukończenie programu rozwoju liderów Cisco – Global Leadership program w Atenach i Cisco Leadership Pipeline, do którego włączono 2% najlepszych pracowników firmy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up