Kluczowe zmiany w Sabre

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Najważniejsze zmiany to przede wszystkim odnowione partnerstwo strategiczne z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Porozumienie pomiędzy obiema firmami dotyczy umowy dystrybucyjnej, a także współpracy w zakresie rozwijania zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które mogą okazać się kluczowe dla polskiego przewoźnika. Jak podkreślają przedstawiciele Sabre, „polscy programiści odpowiadają za kluczowe projekty dla całej firmy, w tym za wytwarzanie produktów dla branży biur podróży oraz rozwiązania wspierające funkcjonalność linii lotniczych”.

Nowa-stara współpraca

Jak podkreśla Rafał Milczarski, prezes LOT, podpisana 22 maja umowa to tylko kolejny etap wieloletniej współpracy Sabre z Polskimi Liniami Lotniczymi.

– Dzięki współpracy LOT bardzo dobrze się rozwija. Amerykański koncern jest jednym z trzech głównych systemów dystrybucyjnych i najważniejszym w Stanach Zjednoczonych – zapewnia Milczarski. – Gdyby nie współpraca z Sabre, sprzedawalibyśmy zdecydowanie mniej biletów w Stanach – dodaje.

Prezes Polskich Linii Lotniczych podkreśla również, że dzięki odnowionej współpracy przewoźnik ma wielką szansę uzyskania unikalnych rozwiązań problemów osób mieszkających zarówno w Polsce, jak i Europie.

Kolejna szansa dla Krakowa

Współpraca podjęta przez firmy Sabre i LOT to również możliwość rozwoju dla Krakowa. Inwestowanie w krakowski oddział przez amerykańską spółkę to przede wszystkim więcej miejsc pracy dla krakowskich i zagranicznych specjalistów.

Na pytanie zadane Sebastianowi Drzewieckiemu, wiceprezesowi i dyrektorowi zarządzającemu Sabre Polska, o to dlaczego firma wybrała akurat Kraków, odpowiedział, że decyzja nie jest przypadkowa. – Moim zdaniem Kraków wydaje się bardzo otwarty. Ma do zaoferowania nie tylko wspaniałą kulturę, ale również potencjał ludzki – komentuje Drzewiecki.

– Właśnie dzięki temu otwartemu charakterowi miasta możemy pozyskać pracowników z całego świata, a oni są naprawdę chętni, by tutaj zamieszkać – dodaje.

Krakowscy specjaliści

Na współpracy dwóch potężnych potentatów skorzystają również krakowscy specjaliści. – Sabre to globalna firma, której obecność w Krakowie ma bardzo istotną rolę – tłumaczy prezes LOT. – Małoposlcy pracownicy to wspaniali specjaliści, a dzięki ich ciężkiej pracy zdecydowano się w dalszym ciągu inwestować i rozwijać w Polsce – dodaje.

Co więcej w środę 22 maja przecięto wstęgę nowego budynku, który wkrótce stanie się nową siedzibą krakowskiej filii Sabre. Tischner Office to nowoczesny budynek, w którym pracownicy spółki będą mogli poszerzać swoje kompetencje. Jak podkreślał zarząd firmy w czasie otwarcia, „nowe miejsce zapewni krakowskim specjalistom IT komfortowe warunki pracy oraz pomieści większą liczbę pracowników”.

Ostatnia informacja może być niezwykle ważna dla krakowskich studentów. Rokrocznie do małopolskiego oddziału wpływa ponad 1500 podań o staż, a jak tłumaczy Drzewiecki, spółka nawiązuje współpracę z poszczególnymi uczelniami.

– Mamy aktywną współpracę ze środowiskami akademickimi, która opiera się na warsztatach i wykładach – wyjaśnia. – Zauważamy, że uczelnie dają bardzo dobrą wiedzę teoretyczną, a nasi koledzy praktyczną – dodaje.

Obie firmy jednogłośnie podkreślają, że odnowione partnerstwo strategiczne to korzyści dla obu stron. Dla polskiego przewoźnika to przede wszystkim możliwość redukcji kosztów operacyjnych, które będą możliwe dzięki nowemu oprogramowaniu Sabre AirCentre Flight Plan Manager.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up