Kolejna firma wybiera Park Logistyczny Kraków-Kokotów

fot. materiały prasowe

Operator logistyczny Pekaes będzie kolejnym najemcą Parku Logistycznego Kraków-Kokotów. W poniedziałek firma uruchomiła nowoczesny terminal dystrybucyjny. Dzięki niemu możliwy będzie krótszy czas operacji i zwiększenie liczby przesyłek. Jest to kolejna duża firma, która w ostatnich miesiącach zdecydowała się Kokotów. Wcześniej nawiązano porozumienie między innymi z Universal Express Distribution i producentem herbaty Teekanne.

Głównym motywem przenosin firmy Pekaes jest lokalizacja. Park logistyczny znajduje się 6,5 kilometra od obwodnicy, co gwarantuje szybki dojazd do miast w południowej Polsce oraz dogodne warunki do dystrybucji przesyłek.

– Terminal został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające sprawny przepływ przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Oprócz doskonale dostosowanej do potrzeb Pekaes strefy dystrybucyjnej oraz nowoczesnej powierzchni biurowej, w obiekcie zaprojektowano również przyjazną dla pracowników strefę wypoczynku na świeżym powietrzu –  tłumaczy Jerzy Markow, członek zarządu i dyrektor operacyjny Pekaes.

W lutym do grona najemców parku logistycznego w Kokotowie dołączył Universal Express Distribution, zajmujący się magazynowaniem i dystrybucją materiałów promocyjnych. Firma zdecydowała się na wynajem prawie tysiąca mkw., gdzie znajdzie się magazyn z częścią biurową.

W wakacje Park Logistyczny Kraków-Kokotów nawiązał porozumienie z obecną na krakowskim rynku od 1992 roku firmą Teekanne. Obiekt o powierzchni 5750 mkw. przyczyni się do zwiększenia zdolności produkcyjnych i ułatwi procesy logistyczne.

Ambitne plany

– Na terenie Parku Logistycznego Kraków-Kokotów – Brzegi docelowo wybudujemy ponad 150 000 mkw. Lokującym się tu przedsiębiorstwom stwarza to doskonałe warunki do rozwoju. Świetną lokalizację krakowskiego parku oraz najwyższą jakość realizowanych obiektów magazynowych klasy A docenili już najemcy z wielu branż m.in. FMCG czy logistycznej – ocenia Joanna Ociepka-Wojciechowska, leasing manager z 7R Logistic.

comments powered by Disqus