Kolejne 200 mieszkań w Czyżynach [WIZUALIZACJE]

Wizualizacja osiedla fot. materiału prasowe

Czyżyny to dzielnica, która sukcesywnie zyskuje kolejnych mieszkańców i wiele wskazuje na to, że będzie tak dalej. Wszystko za sprawą następnej inwestycji mieszkaniowej w tej części miasta. Przy Alei Pokoju 83, w pobliżu Parku AWF, deweloper planuje wybudować osiedle z ponad 200 mieszkaniami. Niedawno wystartowały pierwsze prace budowlane.

Plany zakładają budowę czterech pięciopiętrowych bloków, w których znajdą się 202 mieszkania o powierzchni od 36 do prawie 90 mkw. Na terenie osiedla powstanie też 10 lokali usługowych.

Większość miejsc parkingowych – 263 – zostanie zagospodarowanych na terenie garażu podziemnego. Pozostałe dziewięć powstanie przed budynkami. Oprócz tego na terenie inwestycji znajdzie się 166 komórek lokatorskich, wózkownie oraz miejsca do przechowywania rowerów.

– Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec sierpnia. Obecnie jesteśmy na wstępnym etapie prac – informuje Łukasz Borkowski, starszy specjalista ds. PR w Atal. Budowa ma zakończyć się w czwartym kwartale 2019 roku, tak aby inwestycja została oddana do użytkowania przed końcem roku.

Kraków liderem

Jak mówił w oficjalnym komunikacie Zbigniew Juroszek, prezes Atal, Kraków pozostaje największym rynkiem dla firmy i choć Atal działa już w siedmiu największych aglomeracjach w Polsce, to właśnie tutaj sprzedaje najwięcej mieszkań. – Bardzo dobrze znamy potrzeby klientów z Małopolski, dlatego od stycznia do sierpnia bieżącego roku zakontraktowaliśmy tu aż 473 lokale, co stanowi ponad 25% wyniku ogólnokrajowego – wyliczał.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego od stycznia do lipca oddano w naszym mieście 6025 mieszkań – co było obok Warszawy drugim najwyższym wynikiem w Polsce. W całej Małopolsce w pierwszym półroczu rozpoczęto budowę aż 10 tysięcy lokali.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up