Kolejne centrum handlowe na trzy miesiące przed oddaniem [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kończą się prace przy budowie centrum handlowego Atut przy ulicy Grażyny na Prądniku Białym. Według zapowiedzi firmy KG Group obiekt wraz z parkingiem podziemnym ma być gotowy w grudniu 2017. Sieć planuje także kolejne inwestycje na terenie naszego miasta.

Budowa w pobliżu Placu Imbramowskiego wystartowała w 2016 roku. Obecnie firma Skanska, która jest generalnym wykonawcą, realizuje ostatnie prace wykończeniowe. Widoczna jest już elewacja budynku, a na dachu zamontowano urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne.

– Rozpoczęto również budowanie dróg i chodników. Wewnątrz obiektu trwa m. in. montaż instalacji elektrycznych, sanitarnych oraz grzewczo-wentylacyjnych. Gotowe są ruchome schody oraz dźwig towarowy, w trakcie montażu jest winda osobowa, a na ukończeniu podziemny garaż – wylicza Aleksandra Wojdyła z firmy BOIG.

Docelowo przy ulicy Grażyny zostanie oddany budynek o powierzchni użytkowej 3,5 tysiąca mkw. Wewnątrz znajdzie się trzynaście lokali handlowo-usługowych i punkty gastronomiczne.

Firma podpisała już umowy najmu między innymi z siecią Biedronka, apteką ZIKO, piekarnią Buczek czy sklepami KiK, Pepco i Rossmann. Powstanie także garaż podziemny mogący pomieścić 50 samochodów. Otwarcie centrum handlowego firma KG Group zaplanowała na początek grudnia tego roku.

Więcej handlu w Krakowie

Pierwszy sklep pod szyldem Atut w pobliżu Krakowa powstał w Węgrzcach. W przyszłości kolejne mają powstać już w samym Krakowie. Będą to: Atut Złocień, Atut Bielany i Atut Ruczaj.

Według najnowszych danych na tysiąc mieszkańców Krakowa przypadają obecnie 524 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Podobne wyniki notowane są w Warszawie – 573 mkw., w Łodzi – 571 mkw. czy na Górnym Śląsku – 525 mkw. Zdecydowanie większą powierzchnię oferują Poznań – 823 mkw. i Wrocław – 826 mkw. Wynik naszego miasta wzrośnie jesienią, ponieważ wtedy zostanie oddana Serenada, która dostarczy na rynek nieruchomości handlowych kolejne 42 tysiące mkw. powierzchni.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up