Kolejny program akceleracyjny KPT dla startupów

Krakowski Park Technologiczny jest jednym z dziesięciu wybranych przez PARP akceleratorów, które od stycznia rozpoczną działalność. To oznacza, że w Krakowie realizowany będzie kolejny program akceleracyjny dla startupów.

– Akcelerator jest perłą w koronie narzędzi wsparcia Krakowskiego Parku Technologicznego. Cieszymy się, że dzięki PARP będziemy w stanie wykorzystać zdobyte w pilotażu doświadczenie i przyspieszyć rozwój kolejnych 40 startupów. Ten program jest w 100% zgodny z motto KPT: pomagamy firmom rozwijać się szybciej – mówi Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

– W styczniu KPT opublikuje wszystkie szczegóły programu, w tym nazwy odbiorców technologii, dla których będzie szukać innowacji. Już dziś do udziału w 6-miesięcznych programach wsparcia zapraszamy młode firmy posiadające rozwiązania dla przemysłu – mówi Przybylski.

Każda młoda spółka może liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł. Taka kwota wystarczy m.in. na przetestowanie produktu i dopasowanie go do potrzeb odbiorców. Dzięki współpracy akceleratora z cenionymi, dużymi firmami, twórcy innowacji uzyskają szansę na referencyjne wdrożenie swoich rozwiązań i rozwój produktu w oparciu o pracę z klientem a nie tylko warsztaty.

Przypomnijmy, że Krakowski Park Technologiczny zrealizował do tej pory dwie rundy programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, w którym wzięły udział 23 startupy i 13 dużych firm. Więcej informacji już wkrótce na www.scaleup.kpt.krakow.pl

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up