Kolejny sukces firmy z inkubatora KPT

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Polski fundusz bValue, który w swoim portfolio ma takie firmy jak CallPage, Jobsquare i Shoplo, zainwestuje 3 mln zł w startup SEEDiA – producenta ławek solarnych. To pierwsze pieniądze od inwestorów dla SEEDii, do tej pory firma finansowała się samodzielnie, pierwszym dużym klientem startupu zostało innogy, czyli dawne RWE.

SEEDiA to krakowska firma założona przez Piotra Hołubowicza, inżyniera z AGH i Artura Racickiego, twórcę Social WiFi. Zaczynali w Inkubatorze KPT a obecnie biorą udział w programie akceleracyjnym KPT ScaleUP. Ławki SEEDii testowaliśmy w ramach Krakow Living Lab. Ławki wyposażone są w WiFi, USB do ładowania telefonu oraz panele słoneczne. Już wkrótce na lotnisku w krakowskich Balicach pojawi się też ławka SEEDii z ekranem i funkcją głosową, taka, która będzie mówiła do pasażerów.

Dziś startup ma w ofercie 5 linii wzorniczych przeznaczonych dla różnych grup klientów. Teraz pracuje nad rozwojem usług chmurowych, żeby lepiej zarządzać danymi i je przetwarzać. To kolejny sukces firmy związanej z Krakowskim Parkiem Technologicznym.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up