Końcowa faza budowy osiedla na Grzegórzkach ruszyła

fot. materiały inwestora

Deweloper odpowiedzialny za inwestycję mieszkaniową przy kościele św. Kazimierza na Grzegórzkach ruszył z zabudową ostatniej tak dużej działki dostępnej w okolicy.

Budowa kolejnego etapu osiedla Grzegórzecka 77 wystartowała, co tym samym oznacza, że inwestor zgodził się na uiszczenie opłaty w wysokości niemal 650 tys. zł za zmianę celu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości na cele mieszkalne, zgodnie z zarządzeniem prezydenta.

Na początek prawie 100 mieszkań

Develia zrealizowała do tej pory cztery etapy osiedla przy ul. Grzegórzeckiej, w wyniku czego dostarczono na rynek 635 mieszkań. Teraz rozpoczęto budowę piątego etapu, budynku z 86 mieszkaniami i ośmioma lokalami usługowymi, którego powstanie przewidywane jest na koniec 2022 roku.

Przed deweloperem jeszcze przynajmniej jeden etap inwestycji, drugi obiekt położony na tej samej działce, który wzbogaci rynek o podobną liczbę mieszkań co pierwszy. Łącznie piąty i szósty etap inwestycji zaoferuje zatem ok. 200 mieszkań – mówił nam Mirosław Kujawski, członek zarządu Develii w ubiegłym roku.

Działka, na której rozpoczęła się budowa piątego etapu osiedla, fot. archiwum
Działka, na której rozpoczęła się budowa piątego etapu osiedla, fot. archiwum

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus