Kraków europejską stolicą cyberbezpieczeństwa

CYBERSEC 2016 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad tysiąc gości z całego świata przyjedzie w przyszłym tygodniu do Krakowa, by wziąć udział w trzecim Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CyberSec. W czasie wydarzenia, w ramach czterech ścieżek tematycznych, prowadzone będą dyskusje na temat przyszłości Europy i jej bezpieczeństwa. Nie zabraknie też tematów poświęconych przeciętnym użytkownikom sieci.

Krakowskie forum będzie pewnego rodzaju kontynuacją Szczytu Cyfrowego UE, który odbył się 29 września w Tallinie. Wówczas omawiane były największe wyzwania cyfrowej przyszłości Europy. Teraz w dniach 9-10 października w Centrum Kongresowym ICE pojawi się 130 prelegentów i ponad tysiąc uczestników.

Cztery ścieżki

Wydarzenie zostało podzielone na cztery ścieżki tematyczne: Państwo, Obrona, Przyszłość oraz Biznes. Omówione zostaną między innymi kwestie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej – szpitali, banków i lotnisk. Eksperci porozmawiają także o rozwoju sztucznej inteligenci, która może pomóc w poprawie bezpieczeństwa. Istotne będą również treści dotyczące zwykłych użytkowników sieci i ich prywatności.

Natalia Dorywalska, rzecznik prasowy CyberSec Forum, zapewnia, że dzięki wydarzeniu Kraków na dwa dni stanie się europejskim centrum rozmów o cyberbezpieczeństwie. – To dla nas bardzo ważne, że strategiczna dyskusja nad cyfrową przyszłością Europy rok do roku odbywa się właśnie tutaj, zwłaszcza, że pod wieloma względami stolica Małopolski ma ogromny potencjał w tym obszarze. Na konferencję zjadą przedstawiciele polskiego rządu, Unii Europejskiej, NATO, a także wiodący eksperci i firmy z całego świata. Celem dyskusji jest wypracowanie praktycznych i innowacyjnych rekomendacji dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa UE i państw Sojuszu – tłumaczy.

Połączą siły

Ważnym punktem wydarzenia będzie podpisanie porozumienia centrów innowacji zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Współpracę nawiąże 14 ośrodków. Innowacyjne przedsiębiorstwa i startupy w ramach Innovation Stage będą mogły wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi inwestorami i twórcami.

W czasie forum obecni będą między innymi: minister cyfryzacji Anna Streżyńska, Komisarz UE ds. Unii Bezpieczeństwa Julian King, doradca ds. cyberbezpieczeństwa w administracji prezydentów Stanów Zjednoczonych George’a W. Busha i Baracka Obamy – Melissa Hathaway czy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up