Kraków europejską stolicą innowacji

Już w środę rusza Impact 2017 – jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie tej skali w całości poświęcone innowacyjnej gospodarce.

Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję dyskutować w gronie 200 światowej klasy ekspertów na temat szans i zagrożeń związanych z gospodarką 4.0. Swój udział zapowiedzieli m.in. futurolog Bertrand Piccard z Solar Impulse, Timotheus Hottges – CEO TMobile/DeutscheTelekom, Esther Wojcicki z Planet3 czy Mike Butcher z TechCrunch.

Jak mówi Maria Kotowska z biura prasowego imprezy, przez ten czas Kraków zmieni się w prawdziwe miasto innowacyjnej gospodarki 4.0. – W jednym miejscu spotkają się zarówno przedstawiciele administracji publicznej, naukowcy, jak i twórcy startupów. Mamy 12 ścieżek tematycznych, m.in. industry4.0, mobility, fintech&ecommerce, biotechnology&digitalhealth, energy&resources, foodtech&agritech, creativeindustries, digitalstate, techcity, investments and entrepreneurship. Przez całe 2 dni będziemy mieli dziesiątki równoległych wystąpień poszczególnych speakerów, jak i dyskusji moderowanych, które z pewnością będą miały gorący przebieg – wyjaśnia.

Siła w relacji

Dodaje, że siłą impact’17 są relacje pomiędzy środowiskami uczestniczącymi w kongresie. – Celowo nazywamy wydarzenie kongresem. Celem ipakt’17 jest stworzenie platformy, łączącej różne środowiska – przemysłowców, legislatorów, twórców startupów, środowiska naukowe. Chcemy, żeby się spotkali, mieli pole do wymiany doświadczeń i kontaktów. Patrzymy na to jak na przestrzeń, gdzie razem można znaleźć drogę do innowacyjnej gospodarki 4.0 – mówi.

Kotowska tłumaczy, że uczestnicy impact’17 będą dążyli do wykreowania trwałej społeczności zintegrowanej wokół gospodarki 4.0 i digitalizacji, która będzie wpływać na standardy rządów oraz doradzać w kwestii innowacyjnych rozwiązań, stąd między innymi obecność premier Beaty Szydło, ministrów: cyfryzacji - Anny Streżyńskiej, rozwoju i finansów – Mateusza Morawieckiego i szefa resortu szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up