Kraków korporacjami stoi. ABB otwiera centrum globalne

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma ABB zajmująca się technologiami dla energetyki, robotyki i inteligentnymi rozwiązaniami wybrała Kraków na siedzibę największego centrum, wchodzącego w skład nowoutworzonej globalnej sieci centrum usług wspólnych. W szczytowej fazie działalności pracować będzie w nim około dwóch tysięcy osób z branży finansów, systemów informatycznych czy osoby zarządzające zasobami ludzkimi. Siedzibą główną będzie zlokalizowany przy rondzie Mogilskim biurowiec Axis.

Krakowskie centrum to jedno z sześciu takich oddziałów ABB na świecie. Decyzja o jego utworzeniu jest podyktowana chęcią uproszczenia struktury organizacyjnej firmy i usprawnienia działania.

Poszukiwani pracownicy

Jak mówi Hannu Kasi, szef ds. Globanych Centrów Usług Wspólnych w grupie ABB, wzrost zaangażowania firmy w działalność w Krakowie będzie korzystny zarówno dla ABB, jak i lokalnego rynku pracy. Firma cały czas poszukuje kolejnych pracowników.

– Globalne Centrum Usług Wspólnych w Krakowie to kolejny dowód na długotrwałe zaangażowanie ABB w zrównoważony proces inwestycyjny prowadzony w Polsce, przekładający się na wzrost zatrudnienia na lokalnym rynku, a także społeczny rozwój Nowa organizacja usługowa o światowym zasięgu będzie dostawcą globalnych procesów, które są uproszczone, wydajne i dopasowane do potrzeb odbiorców. Taka organizacja będzie mogła przyczynić się do wzrostu biznesów ABB – tłumaczy Kasi.

Radości z wyboru Krakowa na centrum globalne ABB nie ukrywa też Paweł Łojszczyk, dyrektor zarządzający ABB w Polsce. – GBS w Krakowie będzie dostawcą wysokiej jakości usług dla ABB, a jednocześnie jednostką zoptymalizowaną kosztowo, o znaczącym wkładzie w strategię Grupy ABB Next Level. To będzie świetne miejsce pracy, a ja jestem dumny z tego, że to właśnie Kraków został wybrany przez ABB na siedzibę tego centrum – ocenia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up