Kraków podjął współpracę z Airbnb. Skorzystają na tym właściciele mieszkań

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Kraków podjął współpracę z platformą Airbnb na rzecz zrównoważonej turystyki. Obie strony będą upowszechniać wiedzę o zaletach odpowiedzialnego podróżowania, a także wymieniać się danymi o ruchu turystycznym. Dla Airbnb to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ramach współpracy Airbnb będzie promować krakowską turystykę przy wykorzystaniu swoich kanałów marketingowych. Najnowsza kampania ma na celu promocję miasta jako popularnej destynacji turystycznej wśród niemieckich gości.

Ostatnie analizy Airbnb pokazują, że wraz z początkiem jesieni goście wrócą do podróżowania po europejskich miastach.

Właściciele zatrzymają 97 proc. dochodów

Miasto wraz z firmą Airbnb będą wspierać gospodarzy (właścicieli wynajmowanych lokali na platformie) poprzez m.in. warsztaty edukacyjne. Ponadto gospodarze zatrzymują do 97 centów z każdego euro, które pobierają od gości (najemców).

– Podpisany list intencyjny z Airbnb jest ważnym etapem do podjęcia wspólnych działań na rzecz zrównoważonej turystyki, tym bardziej że wpisuje się w przygotowywany program polityki turystycznej dla miasta na następne lata – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

– Kraków, ze swoim historycznym i malowniczym centrum, jest jednym z najpopularniejszych miast w Europie Środkowo-Wschodniej na platformie Airbnb. Dlatego jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z Krakowem w celu promowania innowacyjnych i zrównoważonych form turystyki i dostarczania korzyści pochodzących z odpowiedzialnego podróżowania do miasta – dodaje Kathrin Anselm, dyrektor generalny Airbnb.

comments powered by Disqus