Krakowska firma rozpoczyna współpracę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym

fot. Materiały prasowe

Studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zyskają nowe, innowacyjne zaplecze technologiczne. Uczelnia podpisała właśnie list intencyjny deklarujący współpracę z krakowską firmą MedApp, a zarazem światowymi pionierami w dziedzinie. Studenci będą mogli korzystać m.in. z gogli, które pozwalają z nieosiągalną dotychczas precyzją zaplanować zabieg kardiologiczny.

W środę 8 sierpnia prorektor WUM prof. dr hab. med. Krzysztof J Filipiak oraz Mateusz Kierepka, prezes MedApp, podpisali list intencyjny, którego założeniem jest rozwinięcie dotychczasowej współpracy w dziedzinie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii. Już wkrótce przyszli lekarze otrzymają innowacyjny sprzęt telemedyczny i samodzielnie poddadzą go testom.

Na podstawie uwag i rekomendacji adeptów medycyny MedApp rozwinie zaś funkcjonalność swoich produktów, w wyniku czego ma zaprezentować produkt gotowy do wdrożenia do pełnej praktyki klinicznej.

Wyjątkowa precyzja

To nie pierwsze spotkanie obu podmiotów. W maju ubiegłego roku sprzęt telemedyczny firmy MedApp wykorzystano podczas pionierskiego zabieg ablacji podłoża migotania przedsionków. Wtedy też operatorzy I Katedry i Kardiologii WUM otrzymali szansę zapoznania się z telemedycznym systemem CarnaLife Holo, tj. innowacyjnego rozwiązania, które na bazie danych pozyskanych podczas tomografiii komputerowej, echokardiografii, rezonansu magnetycznego czy angiografii wykonuje hologramową wizualizację struktury serca.

Dzięki temu lekarz po założeniu gogli widzi przed sobą czterowymiarowy render narządu pacjenta i jest w stanie zaplanować zabieg z nieosiągalną dotychczas precyzją. Zacieśnienie współpracy między krakowską firmą a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oznacza, że do studentów trafią właśnie m.in. gogle Microsoft HoloLens.

Nowoczesne nauczanie

– Dydaktyka jest dla nas bardzo ważna i chcemy kształcić studentów zgodnie najnowszymi osiągnięciami medycznymi. Bardzo często jest niestety tak, że publiczne uczelnie nie mają dostępu do najnowocześniejszych technologii, stąd potrzeba realizacji tych elementów w partnerstwie publiczno-prywatnym. Myślę więc, że podpisanie umowy to wstąpienie na nową ścieżkę dla obu naszych stron – mówi prof. Filipiak.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to kolejna jednostka naukowa wśród grupy partnerów MedAppu. Dotychczas krakowska firma współpracowała z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up