Krakowski deweloper sprzedał biurowce za 500 mln złotych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Amerykański fundusz Lone Star Funds kupił od krakowskiego dewelopera biurowego Cavatina dwa budynki biurowe – Ocean Office Park na Zabłociu oraz Tischnera Office w Łagiewnikach. To łącznie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej.

W środę firmy zrealizowały transakcję zakupu/sprzedaży Ocean Office Park A, budynku zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej oraz Tischnera Office w Łagiewnikach. Kwota sprzedaży opiewała na kwotę 67,6 mln euro za Tischnera Office oraz 31,1 mln euro za Ocean Office Park – to łącznie blisko 100 mln euro.

Aktywa biurowe typu „prime” cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem inwestorów. W pierwszej połowie roku łączny wolumen inwestycji wyniósł 2,88 mld euro, z czego aż 44 proc. przypadło na rynek biurowy – informuje biuro CBRE.

Przypomnijmy, że Ocean Office Park A to pierwszy z budynków kompleksu powstającego na Zabłociu. Biurowiec oddany do użytku w III kw. 2021 roku oferuje ok. 13 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz miejsca postojowe w podziemnym garażu na dwóch poziomach.

Tischnera Office to biurowiec o łącznej powierzchni najmu niemal 34 tys. mkw. Na terenie obiektu znajdują się zielone kaskadowe tarasy o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw. oraz wewnętrzne patio ze strefą zieleni i małą architekturą.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze