Krakowski rynek korporacyjny doceniony w Londynie

fot. LoveKraków.pl

Wykwalifikowana kadra pracownicza i doświadczenie w obsłudze usług finansowych – to główne atuty, za które został wyróżniony krakowski rynek korporacyjny w publikacji ABSL zaprezentowanej w Londynie. Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych podkreślił ogromne zmiany, jakie zaszły w Europie dzięki rozwojowi nowoczesnych usług dla biznesu.

Analizie poddano 20 miast z 10 krajów Unii Europejskiej. Badanie nie miało na celu porównania poszczególnych ośrodków, wskazując lepsze i gorsze miejsca do prowadzenia biznesu. Autorzy postawili sobie na za cel sprawdzenie rozwoju miast dzięki obecności w nich przedstawicieli branży.

– To pierwsza tego rodzaju analiza ciekawych miejsc dla usług biznesowych w Europie. Wartością samą w sobie jest formuła raportu, w której nie koncentrujemy się na porównaniach, wskazaniu lepszych czy gorszych destynacji. Do rąk potencjalnych inwestorów i interesariuszy oddajemy kompleksowy przegląd lokalizacji w krajach Unii Europejskiej, w których sektor nowoczesnych usług biznesowych najlepiej skapitalizował – tłumaczy Wojciech Popławski, Wiceprezes ABSL, Managing Director Accenture.

Już ponad 50 tysięcy

W Polsce zatrudnienie w branży znalazło już 212 tysięcy osób. Jak pokazują dane ABSL, Kraków wiedzie prym w zakresie liczby zatrudnionych pracowników w centrach usług biznesowych. W pierwszym kwartale w branży pracowało 50300 osób w 138 centrach. Za naszym miastem znajduje się Wrocław – 34200 pracowników w 111 ośrodkach. Dodatkowo Warszawa zyskała uznanie w zakresie największej powierzchni biurowej w Polsce, a Katowice, Trójmiasto, Poznań czy Łódź wcale nie zostały uznane za grosze od innych europejskich ośrodków.

Nasze miasto doceniono również za obecność wielu wyższych uczelni, które wypuszczają na rynek zdolnych absolwentów. Według danych z 2015 roku, w Krakowie studiowało 162 tysięcy studentów w 21 ośrodkach akademickich. 8 tysięcy osób kształciło się w zakresie IT.

– Spośród sektora usług dla biznesu, najmocniejszą jego częścią są usługi finansowe – a to właśnie w tym zakresie Kraków odnosi wyjątkowe sukcesy, plasując się na prominentnym miejscu w tym obszarze. Dlatego wykwalifikowana kadra pracownicza i doświadczenie w obsłudze usług finansowych stanowią o sile Krakowa na rynku usług dla biznesu – mówi Jack Levernes, prezes ABSL.

Według szacunków analityków sektor w latach 2006-2015 wygenerował nawet 1,5 miliona miejsc pracy w całej Unii Europejskiej.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up