Krakowski startup poszukuje humanistów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Platforma edukacyjna Brainly, działająca od 2009 roku, chce udowodnić, że dla humanistów również znajdzie się miejsce w branży startupowej. Firma uruchomiła specjalny program stażowy, w którym poszukuje osób z wykształceniem humanistycznym, otwartych na nowe technologie. Największe szanse na zatrudnienie mają pedagodzy, ale nie tylko. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 maja.

Chociaż startupy kojarzą się głównie z kierunkami ścisłymi, staż jest dedykowany głównie do studentów kierunków humanistycznych. Poszukiwani są przede wszystkim pedagodzy, studenci filologii, językoznawstwa i nauczyciele. Konieczna jest też otwartość na nowe technologie i znajomość języka angielskiego.

– Chcemy pokazać, że mimo iż startupy kojarzone są głównie z nowymi technologiami, to jest w nich sporo miejsca dla osób z humanistycznymi talentami. To niesamowita okazja, by przy jednym projekcie pracowali humaniści z programistami – mówi Ola Wiśniewska, managerka ds. HR w Brainly.

Osoby, które dołączą do krakowskiego startupu, będą miały za zadanie włączyć się w rozwój polskiej wersji Brainly. Zostaną oni przeszkoleni między innymi z procesów rekrutacyjnych, public relations, marketingu, business development czy employer brandingu. Firma nie ukrywa, że pracownicy mogą liczyć na dużą swobodę w działaniu.

– Dajemy im bardzo dużą autonomię, dbamy o to, żeby mieli jak najwięcej informacji i wpływ na to, co robią. Dobrze, żeby byli dopasowani do siebie, żeby tworzyli zgrany zespół, bo ta pozytywna atmosfera w zespole ma dobry wpływ na cele biznesowe – mówiła w rozmowie z LoveKraków.pl Patrycja Szostakowska, Head of HR Brainly.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up