Krakowskie biuro podróży bankrutem

fot. Pixabay.com

Krakowskie biuro Podróży Olimp – Centrum Promocji i Last Minute ogłosiło, że w związku z utratą płynności finansowej, odwołuje wszystkie wyjazdy. Na tym nie koniec. Właściciele w związku z zaistniałą sytuacją byli zmuszeni zakończyć działalność po ponad 20 latach obecności na rynku.

– Po ponad 20 latach działalności, z uwagi na pogarszającą się sytuację finansową, spadające od kilku lat obroty i coraz mniejszą sprzedaż naszych wyjazdów, zmuszeni byliśmy do podjęcia najtrudniejszej w naszych życiach decyzji – czytamy na stronie biura.

– Zrobiliśmy, co tylko było w naszej mocy, do ostatniej chwili prowadząc negocjacje i podejmując próby. Niestety mimo naszych starań, próby odnowienia kredytowania, pozyskania inwestora i wreszcie sprzedaży firmy niestety nie powiodły się, dlatego też zmuszeni jesteśmy do zakończenia działalności - widnieje w Internecie.

Co w wycieczkami?

Firma nie jest w stanie wykonać zwartych umów. „Obecnie trwa uruchamianie procedury mającej na celu umożliwienie Klientom otrzymanie zwrotu wszystkich wpłaconych na poczet wyjazdów środków. Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą mają zapewnione świadczenia aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z ich rezerwacjami”.

O sytuacji został poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej w wysokości ponad 2,3 mln złotych. Biuro zachęca wszystkich klientów do kantaku z urzędem.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest Tutaj

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up