Książęca inwestycja przy ogrodzie botanicznym

Tak ma wygląda Villa Botanica fot. Materiały prasowe

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, biznesmen oraz jeden z najbardziej znanych polskich arystokratów, buduje w centrum Krakowa luksusowy apartamentowiec o nazwie Villa Botanica.

Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich i Grupy Landeskrone ogłosił kolejny etap prac nad luksusowym apartamentowcem w dzielnicy Wesoła, który powstaje od lutego 2023 roku. Villa Botanica rośnie tuż przy liczącym prawie 250 lat Ogrodzie Botanicznym UJ.

Książęca inwestycja blisko natury

Lokalizacja obiektu była nie tylko inspiracją dla nazwy, ale również designu budynku, łączącego futuryzm z elementami przyrody. W projekcie uwzględniono np. wertykalne ogrody na ścianach apartamentowca, wszystkie mieszkania mają prywatny taras, a do tych położonych na parterze przynależą prywatne tereny zielone. Wspólne części budynku będą oświetlone energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych, a w garażu podziemnym mają znajdować się stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Apartamentowiec ma składać się z 18 mieszkań liczących od 37 do 380 mkw. powierzchni (penthouse z tarasem na najwyższej kondygnacji).

Villa Botanica z pozabankowym finansowaniem

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes funkcjonującej od 15 lat na rynku Grupy Landeskrone, ogłosił, iż dzięki współpracy z nowym partnerem biznesowym udało się pozyskać kwotę w wysokości 23,5 mln zł.

– Dzięki pozyskanym środkom prace budowlane i wykończeniowe nabiorą tempa, a apartamenty w Villi Botanica wkrótce będą dostępne dla kupujących. Pieniądze wyłożyła spółka IBI Polska Secured Funding, specjalizującą się w pozabankowym finansowaniu. Firma jest częścią jednego z największych izraelskich funduszy inwestycyjnych IBI Investment House, który zarządza funduszami inwestorów o wartości ponad 85 mld zł – mówi Luiza Mońka, dyrektor finansowa i inwestycyjna Grupy Landeskrone.

Współpracę udało się sfinalizować w ciągu zaledwie 8 dni. – Czas realizacji pożyczki i szybki dostęp do niemal nieograniczonych środków to coś, co wyróżnia nas z rynku – podkreśla Tomasz Kolbusz, dyrektor sprzedaży i marketingu IBI Polska Secured Funding.

Spółka udziela pożyczek zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości. W przypadku Villi Botanica jest to inwestycja deweloperska oraz dodatkowe lokale – dla uzupełnienia wskaźnika LTV, który wynosi 60 proc. Źródłem spłaty będzie sprzedaż apartamentów.

To pierwsza z planowanych kilku realizacji Grupy Landeskrone i IBI Polska Secured Funding. Kolejnym wspólnym projektem ma być budowa 200 mieszkań w sercu Łodzi.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto