Kto oferuje najszybszy internet?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

RFBenchmark opublikował kolejny raport dotyczący jakości usług i szybkości internetu, który oferują operatorzy komórkowi. Zdecydowanym liderem zarówno w technologii 4G LTe i 3G jest obecnie Orange Polska. W sierpniu liczba pomiarów wyniosła prawie 22 tysiące.

Liderem w zakresie technologii 4G LTE pozostała sieć Orange Polska. Firma zwyciężyła zarówno pod względem średniej szybkości pobieranych danych – 28,38 Mbps oraz średniej szybkości wysyłania danych – 14,07 Mbps. Drugie miejsce w kategorii pobierania danych zajął T-Mobile – 21,78 Mbps, a następnie Play 18,01 Mbps i Plus 17,77 Mbps. W porównaniu z raportem z lipca Orange wyprzedziło Plusa, który obecnie zanotował wynik wysyłania na poziomie 12,75 Mpbs. Następne miejsca zajmowali T-Mobile – 8,69 Mbps i Play z szybkością 5,278 Mbps.

Biorąc pod uwagę najniższą wartość ping (liczba zgubionych pakietów i opóźnień w transmisji) najlepiej wypadł Plus – 39,72 ms oraz T-Mobile – 39,94 ms). Wynik Orange Polska to 41 ms, a sieci Play aż 51 ms.

Zwiększyć świadomość

Użytkownicy aplikacji RFBenchmark w sierpniu korzystali głównie z technologii 4G. Aż 55,22% osób było w zasięgu sieci najnowszej generacji. W przypadku technologii 3G było to 43,75%, a 2G niewiele ponad 1%. – Co miesiąc prezentujemy raport prędkości, jakie uzyskali użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK, w celu podnoszenia świadomości konsumentów co do jakości usług oferowanych przez operatorów sieci komórkowych – komentuje Łukasz Klej, kierownik projektu RFBenchmark.

Co istotne, pomiary rozkładają się równomiernie na całą Polskę, a zwiększone natężenie można zauważyć zarówno na autostradach, jak i drogach głównych. – Dzięki zastosowaniu agregacji pasm w technologii LTE w coraz większej liczbie lokalizacji sukcesywnie następuje przyrost średnich prędkości pobierania, co bezpośrednio przekłada się na stopniową poprawę komfortu korzystania z mobilnego internetu w Polsce – dodaje Klej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up