Kulczyk Investments wspiera startup z Krakowa. Popłyną miliony

fot. materiału prasowe

Sebastian Kulczyk, właściciel przedsiębiorstwa Kulczyk Investments, zainwestował 14 milionów dolarów w krakowski startup Brainly. Pozyskane środki pomogą platformie edukacyjnej w dalszej ekspansji na rynek globalny.

Brainly to krakowski startup edukacyjny, pomagający osobom mającym problemy z nauką. Użytkownicy na specjalnej platformie mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania od pozostałej społeczności portalu. Często są to nauczyciele czy inne osoby posiadające wystarczającą wiedzę. Platforma powstała w 2009 roku, wcześniej występowała pod polską nazwą Zadane.pl. Firma osiągnęła pułap 100 milionów użytkowników miesięcznie.

Brainly cieszy się już uznaniem użytkowników na całym świecie, jednak teraz działania startupu mogą być jeszcze bardziej skuteczne. Milioner Sebastian Kulczyk, właściciel Kulczyk Investments, zainwestował w krakowską firmę 14 milionów dolarów.

Jakub Piwnik z Brainly, mówi LoveKraków.pl, że firma nie szukała aktywnie finansowania, jednak po rozmowach z Kulczyk Investments okazało się, że obie strony podzielają tę samą wizję rozwoju nowych technologii w edukacji. – Dzięki pozyskanym środkom Brainly będzie kontynuować globalny rozwój i rozszerzać swój zespół produktowy, a więc między innymi powiększać zatrudnienie w krakowskim biurze – zdradza.

Nowe pomysły

Krakowski startup nadal rozszerza zakres swojej działalności. We wrześniu Brainly rozpoczęło testy nowych funkcjonalności edukacyjnych dla uczniów z Polski. W fazie testów jest chociażby program lekcji w formacie wideo, prowadzonych przez uczniów i nauczycieli.

– Oprócz tego, dzięki współpracy z wydawnictwami podręczników, udostępnione zostały materiały przeznaczone dla pierwszego rocznika VII klasy szkoły podstawowej, które są odpowiedzią na ostatnią reformę edukacji w Polsce – dodaje Piwnik.

Na inwestycje w Brainly zdecydowali się już między innymi Naspers, Runa Capital czy General Catalyst. W ramach rundy B startup zebrał łącznie 29 milionów dolarów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up