Logowanie do banku za pomocą spojrzenia na smartfona. Ważne porozumienie Comarch

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma Comarch nawiązała współpracę z amerykańskim przedsiębiorstwem EyeVerify. Dzięki porozumieniu klienci banków będą mogli logować się na swoje konta poprzez jedno spojrzenie na smartfona.

W ramach współpracy do rozwiązań Comarch Smart Finance i Comarch Corporate Banking włączony zostanie moduł Eyeprint ID. Jest to jeden z najbardziej dokładnych i bezpiecznych mechanizmów biometrycznych dla mobilnych usług finansowych. Rozwiązane opracowane przez firmę z Kansas City umożliwia zalogowanie się do aplikacji mobilnej w czasie mniejszym niż jedna sekunda. Wystarczy popatrzeć się w ekran telefonu.

Niewielkie wymagania sprzętowe

Nie jest to rozwiązanie przeznaczone wyłącznie dla najnowszych smartofnów. Do uchwycenia i weryfikacji unikalnego schematu żył ocznych wystarczy kamera o rozdzielczości minimum jednego megapiksela. Skuteczność działania wynosi 99,99%.

– Włączając Eyeprint ID do naszego pakietu rozwiązań bankowych, dajemy bankom skuteczny sposób na zapewnienie ich użytkownikom końcowym wygodnego, bezhasłowego logowania się przy użyciu biometrii, bez szwanku dla bezpieczeństwa – mówi Sylwia Hans z Comarchu, dyrektor działu Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia  Comarch w Ameryce Północnej.

Zadowolenia z nawiązanej współpracy nie ukrywa też Chris Barnett, wiceprezes EyeVerify ds. sprzedaży i marketingu, który docenia działalność Comarch na rzecz rozwoju sektora bankowego.

– EyeVerify chwali sobie współpracę z firmą Comarch, której kompetencje w zakresie rozwiązań technologicznych dla banków są ugruntowane. Comarch zyskał uznanie w zakresie tworzenia autorskich, innowacyjnych technologii, dlatego jesteśmy zadowoleni, że uznaje Eyeprint ID za cenną część składową swojego portfela produktów –  podkreśla.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up