Lokalne startupy mogą zaistnieć globalnie. Trwa nabór do ABSL Start-Up Challenge

fot. mat. prasowe

Wystartował nabór do trzeciej edycji ABSL Start-Up Challenge. Głównym założeniem konkursu jest promocja najbardziej innowacyjnych start-upów na rynkach międzynarodowych oraz wsparcie w nawiązywaniu współpracy z potentatami świata biznesu. Zapisy potrwają do 13 kwietnia. Natomiast w czwartek, 19 kwietnia w Krakowie odbędą się eliminacje. 

Innowacje z sektora HR, marketingu, robotyzacji

– Dostrzegamy potencjał, jaki drzemie we współpracy młodych innowacyjnych firm oraz korporacji międzynarodowych – podkreśla Łukasz Czajkowski ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych, skupiającego blisko 200 firm. – Poszukujemy przede wszystkim start-upów oferujących rozwiązania w zakresie fintech & blockchain, HR, marketingu, komunikacji, a także robotyzacji i wykorzystania sztucznej inteligencji w procesach biznesowych. Szanse mają również rozwiązania w obszarze innowacji systemowych, produktowych, jak i procesowych, które poprawiają jakość życia konsumentów.

Wydarzenie jest skierowane do innowatorów, którzy mogą pochwalić się projektem przynajmniej na etapie prototypu. – Dla początkujących startupowców dotarcie do potencjalnych klientów i partnerów biznesowych stanowi duże wyzwanie mówi Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Fundacji Startup Poland, patrona konkursu. – Uczestnictwo w ABSL Start-Up Challenge to zatem szansa dla świeżo upieczonych przedsiębiorców.

Prezentacja projektów w Krakowie

ABSL Start-Up Challenge składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich polega na zebraniu i weryfikacji zgłoszeń. Projekty uznane przez jury za najciekawsze, zostaną zaprezentowane w czasie regionalnych wydarzeń organizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie. W czwartek, 19 kwietnia eliminacje odbędą się w Krakowie. Zwycięzcy poszczególnych etapów zaprezentują swoje projekty w finale, który odbędzie się 6–8 czerwca w ramach dorocznej ABSL Conference „Poland. The place to grow” w Poznaniu. Przedstawiciele start-upów wystąpią na scenie głównej, na której wcześniej swoje wystąpienie wygłosi gość specjalny wydarzenia – Simon Sinek, światowej sławy mówca motywacyjny i konsultant marketingowy.

Nagrodą dla laureatów konkursu jest zaproszenie na Polish Tech Day, odbywający się w ramach London Tech Week 2018 w stolicy Wielkiej Brytanii. Jest to jedno z największych zagranicznych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, w którym biorą udział przedstawiciele oraz inwestorzy największych światowych firm. Wśród zwycięskich projektów ubiegłego roku znalazły się m.in. TakeTask (aplikacja do zarządzania zadaniami pracowników) czy Scanye (platforma oferująca zastosowanie sztucznej inteligencji w księgowości).

Formularz zgłoszeniowy ABSL Start-Up Challange znajduje się na stronie internetowej: www.startupchallenge.pl. Zapisy potrwają do 13 kwietnia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up