LOT wylatuje z Basztowej

Basztowa LOT fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

LOT  w lokalu przy ulicy Basztowej 15 był obecny przez 54 lata. Historia dobiega jednak końca. W piątek biuro LOT Travel kończy swoją działalność w jednej z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji w Krakowie. Firma przenosi się teraz do nowej siedziby przy ul. Stradomskiej. Powodem decyzji jest większe natężenie turystów, a co za tym idzie - szansa na pozyskanie większej liczby klientów.

Nowa siedziba firmy zostanie uruchomiona 2 maja przy ulicy Stradom 7. W odnowionej kamienicy LOT TRAVEL będzie miał do dyspozycji podobną powierzchnię jak przy ulicy Basztowej. Na 90 mkw. zostaną utworzone trzy stanowiska obsługi, gdzie klienci będą mogli zapoznać się z ofertą przewoźnika, dokonać rezerwacji jednego z wielu pakietów turystycznych bądź skorzystać z porady doradców firmy.

Winni turyści

Jak informuje Marek Osada z agencji PR Sugarfree Comunnications obsługującej spółkę LOT Travel, nowa lokalizacja biura mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch głównych atrakcji turystycznych Krakowa – Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Kazimierza, co pozwoli przyciągnąć firmie nowych klientów.

– Takie położenie nowego biura daje nam szansę na zainteresowanie ofertą LOT Travel setek turystów codziennie przemieszczających się pomiędzy tymi niezwykłymi miejscami. To był główny powód podjęcia decyzji o zmianie lokalizacji naszego biura – mówi Osada.

Co z nazwą przystanku?

Siedziba LOT-u przy ulicy Basztowej na stałe była wpisana w okolice centrum Krakowa. Miejsce to doczekało się nawet nazwy przystanku na cześć przewoźnika. Dalsze losy przystankowego napisu nie są jednak znane. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jeszcze nie wie, czy nazwa zostanie zmieniona.