Lotnisko podsumowuje rekordowy rok. Prawie 5 milionów pasażerów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Z krakowskiego lotniska skorzystało w minionym roku niemal 5 mln pasażerów. W samym grudniu w Kraków Airport obsłużono o ponad jedną czwartą pasażerów więcej osób niż w ostatnim miesiącu 2015.

Ostatni miesiąc ubiegłego roku zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2016 roku: obsłużono o 26% więcej pasażerów niż w grudniu 2015 r. Wzrost zanotowano także w liczbie operacji lotniczych, których wykonano 3 254, co oznacza wzrost o 25%.

Rekordowy rok

Łącznie w ubiegłym roku z Kraków Airport obsłużono 4 983 645 pasażerów. To o ponad 760 tysięcy pasażerów więcej niż w roku 2015, co daje 18-procentowy wzrost. O 15 procent wzrosła też liczba operacji lotniczych, których wykonano 41 902.

– Dzięki współpracy z przewoźnikami, w porównaniu z poprzednim sezonem zimowym liczba połączeń z krakowskiego lotniska wzrosła o 13, a na 10 kierunkach wzrosła częstotliwość oferowanych lotów. Przekłada się to na statystyki dwóch ostatnich miesięcy. Kończymy prace nad letnią siatką połączeń, aby pasażerowie latający z krakowskiego lotniska mieli jak najszerszy wybór tras – mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Na rynek lotniczy w tym roku będą miały wpływ m.in. sytuacja geopolityczna i wzrost cen paliwa, stąd prognozy krakowskiego lotniska zakładają od 4 do 6 procent wzrostu ruchu pasażerskiego w 2017 r.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up