M1 w nowych rękach

fot. pixabay.com

Holenderska spółka Echo Polska Properties poinformowała o przejęciu 12 centrów i parków handlowych. Wśród nich jest krakowskie M1. Całość transakcji wyniesie 692 miliony euro.

Inwestycja będzie podzielona na trzy transze, które zostaną przeprowadzone w trzech najbliższych latach. Najpierw w styczniu 2018 będą to cztery obiekty o łącznej wartości 358,7 mln euro brutto. Chodzi o M1 w Krakowie, Czeladzi, Zabrzu oraz Łodzi. Wówczas powierzchnia najmu należąca do EPP zwiększy się o 194,400 mkw.

Druga transza to już sześć nieruchomości o łącznej wartości 222,5 mln euro. W czerwcu 2019 do EPP dołączą centra M1 w Bytomiu, Radomiu, Częstochowie oraz Power Park Kielce, Olsztyn i Opole. Wówczas powierzchnia najmu brutto zwiększy się o kolejne 184,000 mkw.

Ostatnia transza zostanie sfinalizowana w czerwcu 2020 roku i obejmie dwa obiekty o łącznej wartości 110,9 mln euro. Będą to M1 Poznań i Power Park Tychy. Wówczas spółka zyska następne 68,100 mkw.

Kluczowa lokalizacja

Docelowo w połowie 2020 roku Echo Polska Properties będzie miało przynajmniej 27 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu na poziomie prawie miliona mkw. Nowe obiekty to aż 620 sklepów.

– Przy wyborze obiektów do przejęcia kierowaliśmy się zasadą, zgodnie z którą dojazd do nich powinien zajmować maksymalnie 30 minut. Dzięki takiemu założeniu zarządzane przez nas centra handlowe będą znajdowały się w zasięgu 34% ludności Polski, a po otwarciu Galerii Młociny współczynnik ten wzrośnie do 39% – mówi Hadley Dean, prezes EPP.

Więcej klientów

Przejęcie obiektów z portfela M1 pozwoli na zwiększenie liczby klientów korzystających z centrów Echo o 61% do 122 milionów. Według prezesa holenderskiej spółki to pokazuje, że nadąża ona za dynamicznym rozwojem rynku konsumenckiego w Polsce.

– Przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię. Portfolio M1 oferuje szerokie możliwości rozwoju, które w przyszłości pomogą nam nie tylko zwiększyć dochód operacyjny netto, ale również  konkurencyjność poszczególnych obiektów. Z pewnością z tego skorzystamy – podsumowuje.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up