„Majówka z pracą” w Tauron Arenie. Dobra okazja na zmiany w karierze

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła wielu zainteresowanych. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

10 maja w Tauron Arenie odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. W tym roku przygotowano dla mieszkańców trzy specjalne strefy tematyczne.

Wydarzenie organizuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa.

– Targi Pracy i Przedsiębiorczości spełnią oczekiwania wszystkich osób aktywnych i chcących wrócić na rynek pracy. Uczestnictwo w Targach będzie doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją panującą na krakowskim rynku pracy. Każdy uczestnik będzie mógł przyjść do strefy wystawienniczej i zapoznać się z szeroką bazą ofert pracy, a także porozmawiać z przedstawicielami największych pracodawców w Krakowie. W wydarzeniu weźmie udział prawie 100 wystawców, zarówno firm jak i instytucji zewnętrznych oferujących zatrudnienie, a także podnoszenie kompetencji zawodowych – zapowiada Waldemar Jakubas, Zastępca Dyrektora ds. Rynku Pracy Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Przedsiębiorcy, pracodawcy i osoby planujące otwarcie działalności gospodarczej mogą też przyjść do strefy przedsiębiorczości, w której odbywać się będą konsultacje indywidualne z ekspertami z takich jednostek jak: Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wydział ds. Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Punkt Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa. – To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń z innymi krakowskimi przedsiębiorcami – dodaje Waldemar Jakubas.

Warsztaty i szkolenia

Dużym zainteresowaniem podczas zapisów cieszy się strefa warsztatowa, gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli dowiedzieć się, jak stworzyć i zarządzać projektami, pozyskiwać fundusze oraz zrozumieć marketing w biznesie.

Uzupełnieniem warsztatów będą konsultacje biznesowe, a także szkolenia z wystąpień publicznych, innowacji w firmie czy porady dotyczące zatrudnienia cudzoziemców. Jak w ubiegłych latach Fundacja Kraków Miastem Startupów organizuje również hackathon biznesowy skierowany do uczniów krakowskich szkół średnich.

Wszystkie panele dyskusyjne i warsztaty otworzy konferencja związana z wpływem wysokiej inflacji na przedsiębiorczość oraz rynek pracy w Krakowie. Wśród zaproszonych do dyskusji gości znajdą się wiceprezydent Jerzy Muzyk, Waldemar Jakubas z Grodzkiego Urzędu Pracy oraz Tomasz Dziubiński z Wydziału Zarządzania AGH.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem targiaktywnosci.com.pl.