Make Things – rób rzeczy w KPT

W Krakowskim Parku Technologicznym robimy różne rzeczy, w tym Make Things. Organizowane przez KPT warsztaty technologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zainteresowaniem uczestników.

Do  udziału zachęcamy wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś po raz  pierwszy, a propozycje są bardzo różnorodne: od lutowania, przez druk  3D, na kreatywnym myśleniu i sztucznej inteligencji kończąc. W tym roku warsztaty odbędą się 20 października (sobota) – będzie to też okazja do zobaczenia  nietypowej siedziby Krakowskiego Parku Technologicznego. Zapraszamy przede wszystkim tych, którzy niekoniecznie czują się tytanami technologicznymi, ale którzy chcą poznawać nowe rzeczy, eksperymentować i szukać nowych doświadczeń.

Wszystkie zajęcia mają charakter maksymalnie praktyczny:  w ciągu 2 godzin otrzymujesz minimum teorii czy prezentacji, a maksimum pracy własnej i tworzenia. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się to tak bardzo, że w domu będziesz kontynuować – mówi Łukasz Leszczyński odpowiedzialny za realizację MT

A do wyboru są naprawdę ciekawe rzeczy: na początek warsztaty VR, w ramach których uczestnicy zaprojektują  własną wirtualną rzeczywistość, by następnie zwiedzić ją w czasie spaceru lub… lotu. Można będzie także przeprogramować robota, tzn. zoptymalizować jego oprogramowanie tak, by sam omijał przeszkody. Za pomocą lutownicy zbudujemy włącznik zmierzchowy i wskaźnik oświetlenia. Szczególną propozycją jest nowy warsztat w tym roku, który wykorzystuje nietuzinkową przestrzeń wokół budynku KPT: Łowy na lisa. Każda grupa uczestników – wyposażona w odbiornik i antenę kierunkową – będzie miała za zadanie znaleźć ukryte w terenie nadajniki radiowe lub nanieść ich przybliżoną lokalizację na mapę. Pozostając w klimacie naturalnym proponujemy także Las w szkle czyli opowieść o miniaturowych ekosystemach zamkniętych w słoikach oraz warsztaty z przygotowaniach naturalnych kosmetyków z wykorzystaniem zasobów własnej kuchni. A dziecko, które jest przecież w każdym z nas, z radością weźmie udział w Lego Mindstorms EV3 i zbuduje swojego robota. Będzie też drukowanie 3D, Internet Rzeczy w praktyce, kreatywne techniki pracy czy studio dźwiękowe. Pełny program warsztatów znajduje się na stronie http://makethingskrakow.pl/program/ Wśród prowadzących warsztaty są prawdziwi entuzjaści technologii, przedstawiciele m.in. takich firm jak: Ericsson, hub:raum, Husarion, Hackerspace Kraków czy Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie.

Make Things trwa cały dzień. W tym czasie można wziąć udział w 3 wybranych przez siebie warsztatach. W przerwach można zjeść coś dobrego, poratować się kawą, zagrać w gry, zobaczyć kilka ciekawostek ze świata nowych technologii. Na niektóre warsztaty warto przynieść swój sprzęt, na innych wszystko będzie na miejscu.
W czasie Make Things robimy różne rzeczy z różnymi rzeczami. W planie również koncert. Z naprawdę dobrą muzyką. Na wiadrach.


Warsztaty technologiczne Make Things wpisują w nurt działań prowadzonych przez KPT na rzecz kształcenia zawodowego, promowania postaw przedsiębiorczości i pokazywania nowych ścieżek rozwoju. Zachęcamy do udziału osoby, które nie miały dotąd styczności z technologiami i być może właśnie to wydarzenie sprawi, że wkroczą na nową drogę rozwoju zawodowego.

Zwykle w takich przypadkach mówi się: nie róbcie tego sami w domu. Ale  my mówimy: róbcie rzeczy w KPT i z KPT, ale przede wszystkim róbcie  rzeczy w domu.

Szczegółowe informacje, program, zasady uczestniczenia w Make Things oraz sylwetki prowadzących znajdziesz na http://makethingskrakow.pl/ oraz https://www.facebook.com/makethingskrakow.

Rejestracja: http://makethingskrakow.pl/kup-bilet
comments powered by Disqus