MARR ma nową prezes. Otworzy się na województwo

Małgorzata Popławska fot. Archiwum

30 stycznia zmienia się prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Małgorzata Popławska zapowiada audyt spółki samorządowej.

Następcę Jana Pamuły rada nadzorcza MARR wybrała 21 stycznia, ale oficjalne przejęcie prezesury nastąpi w środę, 30 stycznia. Małgorzata Popławska zapowiada, że rezygnuje z dotychczasowej pracy wiceprezesa w Krakowskim Parku Technologicznym.

Do zarządu MARR dołączy również krakowski radny Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kękuś, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa w spółce Nowe Jaworzno Grupy Tauron. W zarządzie firmy wojewódzkiej pozostaje Stanisław Bisztyga, wcześniej senator Platformy Obywatelskiej.

Cele nowej prezes

Małgorzata Popławska zapowiada, że w spółce chce wzmocnić działanie Centrum Business in Małopolska. Kolejnym pomysłem na poprawę firmy ma być ekspansja MARR-u na inne subregiony województwa, a nie tylko metropolię krakowską. – Chciałabym, żeby MARR jednak bardzo mocno, planując swoją strategię, patrzył na cały region i potrzebę wszystkich regionów, a nie tylko Kraków i najbliższe okolice – podkreśla.

Celem zarządu będzie także zwiększenie pozyskiwanych funduszy z programów unijnych Horyzonty 2020, jak również Interreg. Jak wspomina Popławska, w tym momencie MARR korzysta w bardzo małym zakresie z tych środków europejskich.

Póki co bez zwolnień

Popławska nie chce na razie mówić o zmianach kadrowych w spółce. Zapowiada, że najpierw będzie obserwować pracowników, a dopiero później zdecyduje o możliwych roszadach.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up