Mateczny Office kolejnym biurowcem Krakowa

Wizualizacja fot. Mat. Inwestora

W Krakowie powstanie nowy biurowiec, tym razem przy rondzie Matecznego. Budowa ruszy w marcu.

Biurowiec Mateczny Office powstanie u zbiegu ulic Kamieńskiego i Kalwaryjskiej. To ta sama działka, na której przed laty stały dwie charakterystyczne, ale zaniedbane drewniane wille. Jedna z nich spłonęła w 2012 roku, druga została później rozebrana.

Inwestorem projektu jest firma Merari Sp. z o.o. – Projekt Mateczny to średniej wielkości, nowocześnie zaprojektowany, budynek usługowo-biurowy, zlokalizowany przy pierwszej linii zabudowy ul. Kamieńskiego z wejściem głównym od strony ul. Zamoyskiego – czytamy na stronie inwestora.

Mnogość możliwości

Biurowiec będzie się składał z czterech kondygnacji, w tym m.in. z dwóch parterów, niskiego i wysokiego, tarasu widokowego oraz podziemnego parkingu. W sumie do użytku komercyjnego zostanie oddane 3400 mkw. powierzchni.

Inwestorzy nie są jeszcze pewni, czy nowe lokale w planowanym biurowcu będą przeznaczone do wynajęcia, czy też wystawione na sprzedaż. – Rozważamy, czy to nie będzie w naszym przypadku najem całości lub części – komentuje Witold Indrychowski, prezes zarządu spółki Merari.

Projekt i jego udogodnienia

Projekt inwestycji został wykonany przez firmę PM Architekci Pieczarkowska&Milewski. Jedyny problem, z jakim musieli się zmierzyć projektanci, to teren, na którym ma stanąć biurowiec. Jak tłumaczy Tomasz Milewski, projektant Mateczny Office „budynek znajduje się na skarpie, była więc konieczność, aby wejście znajdowało się na półpiętrze”.

A jakie udogodnienia planuje inwestor? – W projekcie przewidziane zostały stojaki na rowery, będą usytuowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku – zapewnia Milewski. Dla tych, którzy jednak wolą do pracy jeździć samochodem, został przewidziany parking podziemny, który pomieści 36 samochodów.

Jeden obok drugiego

To nie jedyny projekt, który powstaje w okolicy łączących się dwóch węzłów dojazdowych do Krakowa. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się Sawig Office, a tuż obok powstaje kompleks trzech budynków biurowych Wadowicka 3.

Co wpływa na tak szybki rozwój terenów wokół ronda Matecznego? – Lokalizacja, która tak jakby sama z siebie, bo miejscowy plan dedykuje teren do przeznaczenia usługowego, czyli tak naprawdę biurowiec idealnie się tam wpisuje – tłumaczy Indrychowski. Dodaje, że „wydaje nam się, że są firmy, dla których taka lokalizacja nie dość, że jest z dobrym dostępem do transportu publicznego, to ten budynek jest bardzo widoczny – przez to też, wydaje nam się prestiżowy”.

Mateczny Office powstanie przy ul. Zamoyskiego 81, a jego budowa ma się rozpocząć w marcu. Wykonawcą inwestycji jest firma Grimbud.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up