Miasto chce sprzedać mieszkanie warte blisko 2 mln zł

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeśli miejscy radni się zgodzą, do przetargu zostanie wystawione kolejne mieszkanie należące do gminy. Tym razem mowa o blisko 140-metrowym lokalu przy pl. Kossaka 3.

Kamienica, w której znajduje się mieszkanie, powstała w 1920 roku. Budynek został wpisany do wojewódzkiej i gminnej ewidencji obiektów zabytkowych.

Mieszkanie na sprzedaż jest usytuowane na czwartym piętrze i składa się m.in. z czterech pokoi, kuchni, dwóch łazienek czy spiżarki. Jeśli chodzi o media, to wszystkie są podłączone, a centralne ogrzewanie zasilane jest z sieci miejskiej. – Lokal wymaga przeprowadzenia remontu kapitalnego – podkreślają urzędnicy.

Dlaczego na sprzedaż?

Zgodnie z polityką miasta dotyczącą posiadanych zasobów, jest ono zbyt duże, by je zachować i przeznaczyć na mieszkanie komunalne czy socjalne. – Ponadto jest to jeden z dwóch ostatnich lokali w dyspozycji gminy we wspólnocie mieszkaniowej – tłumaczą urzędnicy w uzasadnieniu projektu uchwały zezwalającej na sprzedaż nieruchomości.

To nie będzie pierwsze sprzedane w tej kamienicy miejskie mieszkanie. W 2020 roku za ponad 1,5 mln zł został sprzedany 156-metrowy lokal (cena wywoławcza wynosiła 1,1 mln złotych).

Ile będzie kosztować?

Jak na razie wartość mieszkania została oszacowana na 1,85 mln zł, co w przeliczeniu daje 13,6 tys. zł za metr kwadratowy (blisko średniej ceny za mkw. nowego mieszkania w Krakowie). Natomiast cena może jeszcze wzrosnąć, ponieważ zostanie sporządzony operat szacunkowy na dzień sprzedaży lokalu.

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto