Miasto sprzedało dwie działki za 3,6 mln złotych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwie 10-arowe działki leżące przy ul. Fredry i J. Becka nabyła spółka Bonus Management od miasta. Ziemia została sprzedana łącznie za 3,6 mln złotych.

Przetarg na nieruchomości odbył się 21 listopada. Cena wywoławcza działki przy ul. Fredry, na której można zbudować dom jednorodzinny (wydane są dla tej nieruchomości warunki zabudowy), została ustalona na 800 tys. złotych. W licytacji udział wzięło 17 osób. Ostatecznie najwyższą cenę – 2,3 mln złotych – zaproponowała spółka, której prezesem jest Anna Pruska.

Ta sama spółka wygrała przetarg dotyczący sprzedaży działki przy ul. Józefa Becka. Tutaj nie było już takiego przebicia i licytacja zakończyła się z kwotą 1,3 mln złotych. Na działce, zgodnie z zapisami planu miejscowego „Morelowa”, może powstać dom jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej lub bliźniaczej.

Stały klient

Spółka Bonus Management nie pierwszy raz kupowała nieruchomości. We wrześniu zakupiła kilka działek przy ul. Podole za blisko 2 mln złotych. A w 2019 roku nabyła kamienicę przy ul. Krowoderskiej 47. Firma nie ogranicza się do nabywania nieruchomości jedynie w Krakowie.