Miasto wybuduje kolejny blok komunalny

fot. LoveKraków.pl

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie kontynuuje program budowy mieszkań gminnych. Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i realizację bloku komunalnego w rejonie ul. Fredry. Powstanie tam prawie 50 mieszkań.

Czterokondygnacyjny blok gminny z prawie 50 mieszkaniami ma powstać przy ul. Fredry, w sąsiedztwie istniejących tam budynków wielorodzinnych. – Oprócz zaprojektowania i wybudowania samego budynku, wykonawca będzie miał też za zadanie zrealizować miejsca postojowe, chodnik dojazd. Zaaranżowany będzie ogólnodostępny teren zielony. Podobnie jak w przypadku wszystkich gminnych budynków mieszkalnych, blok przy Fredry będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych – mówi Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków.

Oferty w przetargu ogłoszonym przez ZIM można składać do końca stycznia 2018 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej zim.krakow.pl, w zakładce „Zamówienia Publiczne”.

Kontynuacja programu

Realizacja bloku gminnego przy ul. Fredry wpisuje się w program budowy mieszkań komunalnych w Krakowie, za który odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich. W poprzednich latach miasto zrealizowało w ramach tego rodzaju kompleksowych projektów mieszkaniowych kilkaset lokali. Są wśród nich takie realizacje jak os. Magnolia na Ruczaju, z kolei w 2016 roku blok gminny z 48 mieszkaniami powstał na Małym Płaszowie.

Obecnie - na zlecenie ZIM - trwa realizacja osiedla Przyzby-Zalesie na Ruczaju. Tam, w 10 niskich budynkach, powstanie 357 lokali, a także żłobek i biblioteka. Zaaranżowane będą miejsca postojowe, a także teren zielony, plac zabaw i miejsce do wypoczynku. W ramach kompleksu Przyzby-Zalesie ZIM wybuduje też Ośrodek Ruczaj, który będzie filią Centrum Kultury „Podgórza”. Niedawno poznaliśmy koncepcję architektoniczną tego obiektu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up