Mieszkania na Portowej od Matexi

Prace na Portowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Inwestor w przyszłym roku rozpocznie realizację apartamentowca przy ul. Portowej 43. Znajdzie się tam 99 mieszkań.

Poprzemysłowe rejony Zabłocia z roku na rok znikają. Najświeższym tego przykładem jest ulica Portowa, na której wkrótce pojawi się wiele nowych budynków. Wśród nich jest apartamentowiec realizowany przez spółkę Matexi. Spółka nabyła działkę w 2022 roku, pozwolenie na budowę otrzymała pod koniec grudnia.

Inwestycja nazywa się „Apartamenty PortoWa”. W budynku znajdzie się 99 mieszkań usytuowanych na siedmiu kondygnacjach i trzy lokale usługowe. Jak zapewnia deweloper, każde z nich będzie miało balkon, loggię lub taras. Z okien lokali górnych pięter będzie można oglądać panoramę Starego Miasta. Dla posiadaczy samochodów zaplanowano dwupoziomowy parking podziemny ze 115 stanowiskami. Spółka planuje wystartować z budową w pierwszym kwartale 2024 roku.

Z wizualizacji wynika, że pierwsza kondygnacja będzie ciemna, pięć kolejnych pięter będzie miało elewację z czerwonej cegły, a ostatnie piętro będzie jasne. Jest to znacząca zmiana od prezentowanej w zeszłym roku koncepcji, która zakładała dominację jasnych kolorów: białego i błękitnego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze