Mieszkaniec skarży się na wykończenie apartamentowca. Deweloper odpowiada [ZDJĘCIA]

fot. fot. Czytelnik

W drugim kwartale przyszłego roku zakończy się budowa apartamentowca przy ulicy Masarskiej 8. Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas Czytelnik, który kupił mieszkanie na terenie tej inwestycji. Jak mówi, jest przerażony widokiem powstałych kolumn. Deweloper, czyli firma Atal, tłumaczy, że takie były wytyczne projektanta, a filary zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Czytelnik, który poprosił nas o interwencję zakupił mieszkanie na terenie inwestycji Masarska 8 na etapie „dziury w ziemi”. Jak zaznacza, projekt robi wrażenie, jednak negatywnie zaskoczyło go wykonanie filarów.

– Przyznam, że szokiem było dla mnie jednak to, jaką wizję końcową odnośnie kolumn zaproponowało biuro architektoniczne, a zostało zaakceptowane przez dewelopera. Wygląda to szpetnie i obskurnie. Każdy ma wrażenie, że jest to po prostu niedokończony, źle wykonany, surowy beton – twierdzi czytelnik.

Dodaje również, że nie pomogła rozmowa z pracownią Saran Architekci, odpowiedzialną za projekt apartamentowca. – I jakież było moje zdziwienie, gdy w rozmowie z tym podobno cenionym architektem, panem Saranem, moja żona została uświadomiona, iż kolumny zostały wykonane zgodnie z jego wizją, a efekt końcowy jest dla niego satysfakcjonujący – opowiada czytelnik.

Teraz nabywca lokalu planuje zebrać się z przyszłymi mieszkańcami i podjąć wspólne kroki w związku ze zmianą wyglądu kolumn.

„To normalny efekt

Aby wyjaśnić sprawę skontaktowaliśmy się z firmą Atal, odpowiedzialną za realizację inwestycji. Jej przedstawiciel tłumaczy, że ślady widoczne na kolumnach to normalny efekt.

– Kolumny zostały wykonane zgodnie z wytycznymi projektanta, a także zgodnie ze sztuką budowlaną. Kolumny zostały zaimpregnowane, są ukończone oraz zgodne z przyjętą wizją. W związku z faktem, że użyty został prawdziwy beton, pojawiły się w nim dziurki. Jest to normalny efekt – tłumaczy Paweł Rabantek, doradca zarządu Atal.

Masarska 8 to powstający apartamentowiec, w którym docelowo znajdzie się 99 mieszkań. Budynek charakteryzuje się nieregularną wysokością. Od strony ulicy Masarskiej i Rzeźniczej ma sześć kondygnacji, a w pozostałych częściach cztery. W parkingu podziemnym znajdzie się miejsce dla 105 samochodów. Całość ma być gotowa w drugim kwartale 2017 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up