Mobilne nowości opanowały Kraków

MTC2017 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Najnowsze trendy w marketingu, oprogramowaniu i zarządzaniu w branży mobile – to tylko niektóre tematy poruszane w czasie trzydniowej konferencji Mobile Trends Conference. W Krakowie spotkali się ze sobą specjaliści branży mobilnej w Polsce i pasjonaci nowych technologii.

Szósta edycja Mobile Trends Conference jak co roku zgromadziła tłum miłośników mobilnych technologii. W czasie trzydniowych prelekcji w krakowskim kinie Kijów zjawili się najlepsi specjaliści poruszający zagadnienia z obszaru marketingu oprogramowania, projektowania i zarządzania zespołami w branży mobile. Nie zabrakło też informacji na temat mobilnych nowości.

Słaba komunikacja

O błędach w komunikacji e-mail marketingowej opowiadał Paweł Sala, współzałożyciel i dyrektor zarządzający FreshMail. Temat był niezwykle rozległy, ponieważ problemy marketingowe to zmora wielu polskich firm. Tylko co 10 newsletter otwierany jest więcej niż jeden raz, dlatego utrata klienta często bywa bezpowrotna. Wśród popełnianych błędów wymieniona była między innymi słaba przejrzystość wiadomości, zła personalizacja czy niska wiarygodność oferty. Wiele elementów, które pojawiają się w e-mailu są też zupełnie zbędne.

– Jeśli na dole jest zapis o zachowaniu 100% prywatności i zapewnienie o niewysyłaniu nam spamu to włącza nam się, że może oni kiedyś spamowali i może teraz się tłumaczą. Często też już na samej górze dostajemy możliwość wypisania się z listy mailingowej – mówił prelegent.

Sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?

Tematem wystąpienia Tomasza Wesołowskiego, założyciela Empathy Internet Software House, były szanse na zastąpienie człowieka sztuczną inteligencją i ryzyko związane z tym procesem. Już w styczniu jedna z japońskich firm ubezpieczeniowych zastąpiła algorytmami 30 pracowników.

– Eksperci przewidują, że koło 2040 roku sztuczna inteligencja dorówna nam umiejętnościami, a później będzie mądrzejsza niż my. Komputery będą w stanie zastępować nas w wykonywaniu pewnych czynności i trochę zabiorą nam pracę – mówił Wesołowski.

Istotną część Mobile Trends Conference poświęcono również smartfonom, które choć są już integralną częścią naszego życia to wiele osób nadal nie wie, jak powinien wyglądać mobilny saviore vivre. Coraz częściej czyhają na nas też różne zagrożenia np. nadmierne przyzwyczajanie dzieci do sprzętów mobilnych.

– Dzieci lgną do smartfonów i ciężko, by coś analogowego konkurowało z rozrywką elektroniczną. Tam jest tyle bodźców, że zwykłe drewniane klocki nie są już atrakcyjne. To trzeba kontrolować. Nie dajemy dzieciakom słodyczy czy frytek, ile chcą, a dostęp do smartfonów tak – twierdził bloger Michał Górecki. Nadużywanie smartfona zabija w nas też przeżywanie chwil. – Jest taki dylemat fotoreportera: czy przeżywać, czy transmitować. Nie da się tego robić równocześnie – mówił bloger.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up