Moloch biurowy w Łagiewnikach z wiechą

fot. mat. pras.

W miejscu dawnego Elbudu przy ul. Wadowickiej powstaje obecnie jeden z największych biurowców w mieście. Osiągnięto właśnie docelową wysokość budowli. Teraz wykonawca koncentruje się na wykonaniu elewacji i wnętrzach obiektu.

Nad konstrukcją Kreo zawisła wiecha symbolizująca ukończenie kluczowego etapu budowy. 8-piętrowy budynek zaoferuje najemcom ponad 24 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jest to kolejny, po biurowcu .big, projekt Ghelamco w Krakowie.

– Budujemy jeden z największych biurowców w Krakowie, co oddaje naszą wiarę w ten rynek. Stolica Małopolski należy do najdynamiczniej rozwijających się ośrodków biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej i jest drugim rynkiem biurowym w Polsce. KREO stanie się idealnym miejscem dla ambitnych, prężnie działających firm, dla których liczy się innowacyjność, kreatywność i zrównoważony rozwój – komentuje Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Każde piętro biurowca będzie liczyć 2,7 tys. mkw. powierzchni. Do dyspozycji najemców zostanie oddany taras na dachu inwestycji. W samym budynku znajdzie się parking na ponad 70 rowerów, prysznice oraz szafki. Dla zmotoryzowanych przygotowano 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 24 miejsca przed biurowcem. Deweloper obiecuje, że teren wokół budynku wypełni się nowymi nasadzeniami.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia architektoniczna Q-arch. Generalnym wykonawcą biurowca jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zostanie oddany do użytku w przyszłym roku (wcześniejsze zapowiedzi wskazywały na luty).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze